Davutoğlu'ndan sert çıkış !

Davutoğlu'ndan sert çıkış !

Başbakan Davutoğlu, partisinin İstanbul İl Danışma Meclisi toplantısında Kılıçdaroğlu'na yüklendi.

Başbakan Davutoğlu, partisinin İstanbul İl Danışma Meclisi toplantısında Kılıçdaroğlu'nun sözleri hakkında çok sert açıklamalarda bulundu.

Başbakan Davutoğlu'nun sözlerinden satırbaşları şöyle:

 -AK Parti kuruldu ve millet iktidara geldi. AK  Parti hükümetleriyle Türkiye de bambaşka bir Türkiye oldu. Adalet, vicdan,  merhamet, demokrasi, hukuk, refah ülkeye hakim oldu. Bir başkaldırı olarak, bir  direniş olarak doğan Ak Parti'ye karşı iktidardayken de ne kumpaslar kurmaya  çalıştılar ama hiçbirinde başarılı olamadılar, başarılı olamazlar, başarılı  olamayacaklar
 
-Dibe vurmuş bir ekonomiyi ayağa kaldırdık, 13 yıl  aralıksız büyüdük. Şimdi daha da nitelikli olarak büyümeye devam edeceğiz.  Vesayetçi sistem geriledi, demokrasimiz güçlendi. Şimdi hala vesayete  niyetlenenler olursa onları da gerileteceğiz, demokrasimizi yeni anayasamızla  daha da güçlü kılacağız
 
-Her türlü vesayet odağı, baskılar, darbe  girişimleri, küresel istikrarsızlıklar, terör, ihanet şebekelerinin çabalarına  rağmen bu başarıyı yakaladık. Bırakın içerideki her türlü zorluğu, sadece yanı  başımızda, komşularımızda yaşanan problemler bile AK Parti hükümetlerinin dışında  kimsenin başedemeyeceği sıkıntılardı. Gece, gündüz tüm kadrolarımızla bu  sıkıntılara göğüs gerdik ama bu başarının asıl sahibi aziz milletimizdir
 
-HDP'nin Türkiyelileşme diye sunduğu projenin de  çok yalan olduğu çok net ortaya çıktı. Bırakın Türkiye'yle ilgili bir sorumluluk  sahibi olduklarını göstermeyi, sorumsuzluğun adresi ve şiddetin sözcüsü oldular.
 
SAYIN DEVLET BAHÇELİ'YE GEÇMİŞ OLSUN DİLİYORUM
 
Bizler yarınki Türkiye özlemiyle büyüdük. Bizim neslimiz adalete, demokrasiye hasretle büyüdü. Yarınki Türkiye özlemi bugün gerçek oldu. 7 Haziran seçimlerinde açık ara birinci parti olmamıza rağmen hükümet kurmak için gerekli çoğunluğu sağlayamadık. Hemen çalışmalara başladık. O akşam milletimize 'ne olursa olsun bu ülkeyi değil 1 yıl, değil 1 ay, değil 1 hafta, 1 saniye dahi hükümetsiz bırakmayacağız' dedik. Belki de cumhuriyetin en kritik döneminde bu ülkeyi sahipsiz bırakmadık. MHP ile HDP biz koalisyon yapmayız siz CHP ile yapın dediler. Bu arada MHP genel başkanına acil şifa diliyorum, geçirdiği operasyonlar nedeniyle, geçmiş olsun. 1 Kasım seçimleri milletimizin basiretiyle Türkiye kurulan tuzakların boşa çıktığı bir seçim oldu. 1 Kasım'dan sonra o büyük zaferin rehavetine kapılmadan teşkilatımızın her düzeyinde istişareler yapıyoruz. Büyük yenilgi yaşayanlar hala ders almış görünmüyor.
 
KILIÇDAROĞLU'NUN SAYGISIZLIĞINI İADE EDİYORUZ
 
Kemal Kılıçdaroğlu dün kongreyle yaptığı konuşmada Sayın Cumhurbaşkanımıza dönük olarak siyasi lidere yakışmayan bir üslupla, nezaketsizlikle ithamda bulunmuştur. Mesnetsiz suçlarla Cumhurbaşkanımızı itham etmiştir. Cumhurbaşkanımıza yaptığımız küstahlığı kendisine aynen iade ediyoruz. Dikta CHP siyasetine ait bir kavramdır. Dikta, milli şef, zorbalık CHP'ye ait kavramdır. En son TRT'yi bastılar. Hizmet üretemeyince kabalaşıyorlar, çirkinleşiyorlar. Hakaret ettiği kişinin bu milletin yüzde 52'nin oyuyla seçildiğini unutuyor. Saygısız olduğu kadar basiretsiz bir söylemi kullanmaktan çekinmiyor. Kılıçdaroğlu CHP'nin şifa bulmaz hastalıklarını gözden kaçırmak için Cumhurbaşkanımıza hakaret ederek kendi kitlesi nezdinde kendisini kurtarmaya çalışıyor. CHP kongresinde parti kitlesini küfürle, hakaretle biraraya tutmayı düşünmek sayın Kılıçdaroğlu'na yaramaz. CHP'nin 1 Kasım seçimlerinde biz ne hata yaptık diye düşünmelerinin zamanıdır. Koltuğun, geliştirdiği fikirlerle koruyamayacağını bildiği için Cumhurbaşkanına hakaret ederek koltuğunu korumayı düşünüyor. Bunlar kendi koltuklarını korumak için sergiledikleri küçük kurnazlıklardır.
 
CUMHURBAŞKANIMIZA HAKARET ONA HİÇBİR ŞEY KAZANDIRMAZ
 
Eğer biraz sorumluluk sahibi olunsaydı, basiret sahibi olunsaydı koltuğu korumak adına böyle seviyesiz bir üsluba yönelmezlerdi. Onlar kongrelerinde sadece itham ve hakaretle konuşurken bizim teşkilatımızın toplantılarında gelecek ve aydınlık günlerinin çağrısı yapılır. Sayın Kılıçdaroğlu'nun derdi Türkiye'yi daha iyi yerlere taşımak olsaydı partisine vizyon çizerdi. Bunlardan bahsedemediği için hakaretle yoluna devam etmek istiyor. Bu ülkenin en yüce makamına hakaret etmek ona hiçbir şey kazandırmak. Bir başbakan için bir genel başkan için en büyük güç, en büyük destek böyle bir teşkilata sahip olmaktır. Bu teşkilat şimdiden 2019'un müjdesini haber veriyor. Bir tarafta girdiği her seçimi kaybeden sayın Kılıçdaroğlu, diğer taraftan girdiği her seçimi kazanan sayın Cumhurbaşkanımız.