''Fiyatlar uygun'' diyen AK Partili vekilden ''U'' dönüşü: ''Vatandaş haklı''

Güncelleme:

Kısa bir süre önce eski fiyatları paylaşıp "fiyatlar uygun" diyen AK Parti Kayseri Milletvekili Hülya Atçı Nergis keskin bir "u" dönüş ile “Vatandaşımızın serzenişleri haklı. Haklı buluyorum. Bu yangın her yerde var. Biz de bu ülkenin vatandaşıyız. Biz de bu yangını yaşayanlardanız” dedi.

AK Parti Kayseri Milletvekili Hülya Nergis, Kayseri’de yerel bir televizyon kanalında yayınlanan ‘Ramazan Sohbetleri’ programında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Hayat pahalılığı ve yaşanan ekonomik krize ilişkin konuşan Nergis, “Pandemiden kaynaklı üretimde yaşanan sıkıntı ve sorunlar nedir, işte haliyle vatandaş, üretim, tüketimi karşılamayınca fiyatlar yukarı çıktı. Böyle bir problem var. Yaz sezonu mutlaka pazardan bu yangın dinecek. Ürün bolluğu olunca mutlaka fiyatlar düşecek. Henüz her ürüne rahat ulaşılamıyor. Yurt dışına da ihracat yapılıyor. Biraz onun da etkisi var” şeklinde konuştu.

Asgari ücrete zam yapılması gerektiğini ifade eden AK Partili Nergis şunları söyledi:

“Vatandaşımızın serzenişleri haklı. Haklı buluyorum. Bu yangın her yerde var. Biz de bu ülkenin vatandaşıyız. Biz de bu yangını yaşayanlardanız. Etrafımızdakiler, işte kardeşlerimiz, ailemiz, geniş ailemiz… Herkes, onları takip ediyoruz. Onlardan geliyor. Biz de biliyoruz. Biz de bizzat tüketiciyiz İnşallah bunlar aşılacak. Bu hususta ben de asgari ücrette bir artış olması gerektiğini düşünüyorum. Sanım Temmuz- Ağustos gibi bakanımız ve hükümetimizde o yönde bir açıklama yaptı. Sanki Ağustos gibi olabilir”