Gözler Soçi'de ! Putin-Erdoğan görüşmesi başladı

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in daveti üzerine Rusya’nın Soçi kentine giden Cumhurbaşkanı Erdoğan, Putin tarafından karşılandı ve iki liderin görüşmesi başladı.

A+ A-

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Suriye'deki son durumları görüşmek için Soçi'de bir araya geldi. Putin'in Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı Devlet Başkanlığı Rezidansı'nda kapıda karşılaması dikkatlerden kaçmadı. Putin ziyareti işaret ederek "Siz geldiniz hava ne kadar güzel oldu" derken, Erdoğan "Hava çok güzel" sözleriyle karşılık verdi.

Devlet Başkanlığı Rezidansı’nda gerçekleşecek baş başa görüşme öncesi iki lider basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Görüşmenin Barış Pınarı Harekatı’na önemli katkı sağlayacağına inandığını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu davetin faydalı olacağına inanıyorum. Barışın çok daha güçlü bir şekilde ele alınmasına fırsat sağlayacağız” sözlerini kullandı. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ise, “Son yıllarda gelişen ilişkilerimiz bölgemizdeki sorunların çözümüne katkı sağlayacağına inanıyorum. Bölgenin çok değişik dinamikleri olduğunun bilincindeyiz. İnanıyorum ki gerçekleştireceğimiz istişareler çok verimli geçecek” ifadelerini kullandı.

DHA