İşte FETÖ'nün en güçlü olduğu bakanlık

İşte FETÖ'nün en güçlü olduğu bakanlık
Güncelleme:

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin FETÖ’cülerin en güçlü olduğu yerin Milli Eğitim Bakanlığı olduğunu söyledi.

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin, Genç Bürokrat dergisine röportaj verdi. Darbeyi 2013’te öngörerek “sokağa çıkın” dediğini söyleyen Tekin, FETÖ’cülerin en güçlü olduğu yerin Milli Eğitim Bakanlığı olduğunu söyledi.

“SOKAĞA ÇIKIN DEDİM”

2013 yılında Cumhuriyet Üniversitesinde bir panele katılarak Türkiye’de 10-15 yılda bir darbe yapıldığını analiz ettiğini, panelde bulunan gençlere “bir büyük olarak, bir hoca olarak sizden isteğim; Türkiye’de yeniden bir darbe gündeme geldiğinde, hangi hükümete, hangi siyasi partiye yapılmış olursa olsun, hangi siyasi lidere yapılmış olursa olsun, demokrasiye sahip çıkan bir kuşak olarak, hep beraber sokaklara çıkalım direnelim” dediğini ifade etti.

FETÖ henüz tartışılmaya başlamamışken Fetullah Gülen için “Amerikadaki terörist başı”, “terör örgütünü yönlendiren kişi” gibi sıfatlar kullandığını, bunun için çok eleştirildiğini, bu yüzden kendisini en yakınındaki isimlerin bile eleştirdiğini, Recep Tayyip Erdoğan’dan ise destek gördüğünü ifade eden Tekin, FETÖ’cülerin en güçlülü olduğu yerin Milli Eğitim Bakanlığı olduğunu söyledi.

“NEREYE DOKUNSAN ELİNDE KALIYOR”

FETÖ’nün Milli Eğitim Bakanlığı içinde çok iyi örgütlendiğini söyleyen Tekin, “Bu çocuk bizim geleceğimiz, tırnak içinde söylüyorum en başarılı çocuklarımızı alıp, kendi insan kaynakları ihtiyaçlarına göre fakülte ve bölümlere yönlendiriyorlar. Bu ayrı bir ihanet. Bizim en nitelikli, kaymak takımı diyebileceğimiz zeki çocuklarımız oraya devşirilmiş oldular. Böyle bir yapının içerisindesiniz, etrafınızda bu anlamda mayınlar döşenmiş durumda. Nereye dokunsanız elinizde kalıyor, patlıyor, önünüze biri çıkıyor” dedi.

ÖĞRETMENLER SABOTE ETMİŞ…

Tekin röportajın bir yerinde hedef gösterildiği dönemde yapılan sınavların öğretmenler tarafından sabote edildiğini söyleyerek şu ifadeleri kullandı: “Sınav organize ediyorsunuz, sınavla ilgili olarak sabote yapıyorlar. En basitinden, kendi üyelerindeki öğretmenler sınavda gözetmenlik görevi alıyorlar. Bir ay önce ilan ediyoruz, ‘gözetmen olmak isteyenler bize başvursun’. Başvuruyor öğretmen pat sınav yapacaksınız önceki gün bir bakıyorsunuz binlerce öğretmen rapor almış. 2013 yılındaki TEOG sınavında bunu gördük biz. Buna benzer bir sürü örnek verebilirim size. Burası zaten zor karar verilen ve zor iş yapılan bir bakanlık. Bir de karar verdikten sonra bu tür sıkıntılarla karşı karşıya kalınca iş yapmak gerçekten zorlaşıyor.”

“MÜFREDATIN DEĞİŞMESİ GEREKİYORDU”

Tekin değiştirilen müfredatın içeriğine de değinen Tekin, yeni müfredatla mümkün olan tüm bilgiyi vermeyi değil verilen bilgiyi kullanmayı öğretmeyi amaçladıklarını söyledi. Müfredat değişikliği planının 2013’ten beri yapıldığını belirten Tekin, müfredatın aniden değiştirdiği eleştirilerine karşı çıkarak “Pat diye müfredat değişmedi. Son müfredat 2005’te yapılmış, üzerinden 12 yıl geçmiş, gayet doğal. Dünya ortalaması 7 yıl. 6-7 yılda bir dünyada müfredat revize ediliyor. Biz de dolayısıyla müfredatımızı revize etmemiz gerekiyordu. Biraz geç kalarak da olsa revize etmiş olduk” dedi. 

Etiketler fetö yusuf tekin