Öğretmen evine giderken infaz edildi !
Avusturya'ya misilleme ! Böyle arandılar
3 belediye başkanı hakkında bomba iddia !

"Hayalleri Gerçek Enstrümanlarla Konser Vermek"

Kırklareli'de "Roman 39" adlı bir grup kuran 4 çocuk, mutfak eşyalarından çıkardıkları seslerle müzik yapmaya çalışıyor- Bidon, teneke, çaydanlık ve kavanoz gibi eşyaları müzik aleti gibi kullanan çocukların hayali, gerçek enstrümanlarla konser vermek- Le

"Hayalleri Gerçek Enstrümanlarla Konser Vermek"
A+ A-

KIRKLARELİ (AA) - ÖZGÜN TİRAN - Kırklareli'de "Roman 39" adlı bir grup kuran 4 çocuk, bidon, teneke, çaydanlık ve kavanoz gibi eşyaları enstrüman gibi kullanarak müzik yapmaya çalışıyor.

Demirköy ilçesine bağlı İğneada beldesinde yaşayan, yaşları 4 ila 10 arasında değişen dört çocuğun oluşturduğu müzik grubu, maddi imkansızlıklar nedeniyle mutfak aletleriyle yeteneklerini sergilemeye çabalıyor.

Grupta yer alan 10 yaşındaki Levent Ceylan, 9 yaşındaki Doğukan Tosun, 5 yaşındaki Recep Tosun ve 4 yaşındaki Altay Ceylan beldenin çeşitli alanlarında kendilerince konser veriyor.

Çocukların yapmaya çalıştıkları müzik bazı vatandaşları gülümsetiyor, bazılarını da meraklandırıyor. Çocuklarla sohbet eden bazı vatandaşlar, onların yaşam hikayelerini öğrenmeye çalışıyor.

- "Bir gün gerçek çalgılarla sahne alacağız"

Yaklaşık bir yıldır mutfak aletleriyle prova alan "Roman 39" adlı müzik grubunun en dikkat çekici üyesi Altay Ceylan.

Annesinin izniyle, mutfaklarından getirdiği İki eski kavanoz, bir eski çaydanlıktan yapmaya çalıştığı baterisiyle arkadaşlarına tempo tutan 4 yaşındaki Altay, gruptakilerin söylediklerine de eşlik ediyor.

Grubun şefi Levent Ceylan ise bir gün gerçek çalgılarla sahne alacaklarını söyledi.

Geçen yıl kurdukları gruplarındaki küçük yaştaki üyelerin zaman zaman uyumu bozduğunu ancak her şeye rağmen provalarını sürdürdüklerini aktaran Ceylan, "Tek hayalimiz var. Gerçek müzik aletlerimizin olması. Altay'ın gerçek bir baterisi, Recep'in gerçek davulu olmasını istiyoruz. Paramız yok biz alamıyoruz ama bir gün iyi birer sanatçı olacağımızı düşünüyoruz." diye konuştu.