Sahte avukattan 210 bin dolarlık vurgun!

Sahte avukattan 210 bin dolarlık vurgun!
Güncelleme:

İstanbul'da eşinin cezaevinden çıkarması için anlaştığı sahte avukata 210 bin dolar ödeyen kadın, dolandırıldığını anlayınca polise başvurdu. Şüpheli yakalanırken, dolandırılan kadın, ''Kendisinin bazı devlet büyükleriyle ikili ilişkilerinin iyi olduğunu ileri sürerek eşimi özgürlüğüne kavuşturabileceğini vadetti. '' dedi.

Olay, Maltepe’de meydana geldi. Öğrenilen bilgilere göre, Kıbrıs'ta yaşayan 38 yaşındaki iş insanı Sibel B.K., cezaevinde yatan eşi Yunus K. için bir avukat arayışına girdi. K., tanıdıklarının önerisiyle M.E.Ö. (53) ile bir araya geldi. Sibel B.K., kendisini avukat olarak tanıtan M.E.Ö. ile eşi Yunus K.’nin ceza dosyası hakkında görüşmeye başladı. Şüpheli M.E.Ö., bazı kurumlar ve devlet büyükleriyle olan ilişkilerinin kuvvetli olduğunu, eşi Yunus K.’yi cezaevinden çıkarabileceğini iddia etti. Daha sonra K., 350 bin dolar karşılığında şüpheli M.E.Ö. ile anlaştı.

210 BİN DOLAR ÖDEYEN KADIN DOLANDIRILDIĞINI ANLADI

Anlaşma sağlanınca M.E.Ö.’ye 210 bin dolar ödeyen K., eşinin dosyası hakkında herhangi bir gelişme yaşanmamasının ardından durumdan şüphelendi. Daha sonra çok yüksek fiyatlarda ödeme yaptığı kişiden bir sonuç alamayan K., anlaştığı şüphelinin avukat olmadığını öğrendi. Dolandırıldığını anlayan kadın, durumu polise bildirdi.

ADLİYEYE SEVK EDİLDİ

Yaşanan olayın ardından şüpheli M.E.Ö.’yü yakalamak için harekete geçen Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri, çok sayıda güvenlik kamerasını incelemeye aldı. Ekipler, teknik ve fiziki takibin ardından M.E.Ö.’yü Maltepe’de bulunan lüks bir rezidansta yakalayarak gözaltına aldı. Şüpheli M.E.Ö., emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayına sevk edildi.

“BU İNSAN AVUKAT BİLE DEĞİLMİŞ”

Dolandırıldığını anlatan Sibel B.K., “Avukat olduğunu iddia eden birisi tarafından dolandırıldım. Eşimin alakasız bir dosyasından ceza aldığında fark ettik ki, konuyla hiç ilgilenmedi. Dosyaya hiç bir şekilde vakıf değil. O gün biz çalışmaktan vazgeçtik. Bu adam kendisinin bazı devlet büyükleriyle ikili ilişkilerinin iyi olduğunu ileri sürerek eşimi özgürlüğüne kavuşturabileceğini vadetti. Ben bu parayı ödedikten sonra fark ettim ki bu insan avukat bile değilmiş. Yaklaşık 20 kişiyi bu yolla dolandırıldığı söyleniyor, başka kimse mağdur olmasın diye bu kişi hakkında suç duyurusunda bulunduk” ifadelerini kullandı.

İHA