Monaco - Beşiktaş: 1-2
Kasko sigortasında flaş gelişme
Baykal'ın doktorundan flaş açıklama ! İşte son durumu

Şırnak'ta 3 bomba yüklü araç bulundu

Şırnak'ta eylem yapmak için hazırlanan 3 bomba yüklü araç bulundu.

Şırnak'ta 3 bomba yüklü araç bulundu
A+ A-

Şırnak'ın Silopi ilçesinde PKK'lı teröristlerce bombalı  eylemlerde kullanılmak üzere hazırlandığı belirlenen 3 araç, güvenlik güçlerince  imha edildi.

Güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre, Şırnak ile Cizre  arasındaki Cudi Dağı Kösreli mevkisinde PKK'lı teröristler tarafından bombalı  eylemlerde kullanılmak üzere 3 aracın hazırlandığı bilgisi üzerine 23. Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı ekiplerince operasyon düzenledi.

Operasyon bölgesinde yapılan arazi taramasında PKK'lı teröristlerin 26  Ağustos'ta Cizre'deki saldırıda kullandıkları aracın bir benzeri olan damperli  kamyon ile 2 lüks araç tespit edildi.

Bomba imha ekipleri tarafından yapılan incelemede, kasasında kullanıma  hazır 5 ton ağırlığında el yapımı patlayıcı bulunan kamyon ile 2 lüks araç  patlatılarak imha edildi.

Teröristlerin bomba yüklü kamyon ile Silopi ilçesinde eylem  hazırlığında olduğu, diğer iki aracı da saldırılarda kullanmak için hazır  beklettiği değerlendirildi.

Bu arada aynı bölge tespit edilen bir sığınakta ele geçirlen çok  sayıda yaşam malzemesi ve akaryakıtın da imha edildiği öğrenildi.