Türkiye Katar'a üs kuruyor

Türkiye Katar'a üs kuruyor
Güncelleme:

Havelsan, Katar’ın başkenti Doha’da Ortadoğu’daki ilk ofisini açmak için harekete geçti.

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin yazılım mühendisliği alanındaki ihtiyaçlarına cevap vermek amacıyla kurulan Hava Elektronik Sanayi (Havelsan) Ortadoğudaki ilk ofisini Katar’da açacak.

Yeni Şafak gazetesinden Arzu Kurum'un haberine göre Katar’ın başkenti Doha’da iki ülke arasındaki ekonomik ilişkilerin artırılması hedefiyle düzenlenen fuara katılan Havelsan Genel Müdür Yardımcısı Lütfü Özçakır, yaklaşık 20 mühendis ve teknisyenden olaşacak ekibin Ortadoğu ülkelerinde, iş geliştirme ve proje yönetim hizmetlerini yürüteceklerini belirtti. Özçakır, Ortadoğu ülkelerine bu ofis aracılığıyla iş geliştirme ve proje yönetim hizmetlerini yürüteceklerini vurguladı.

SİBER GÜVENLİĞi KARŞILAYACAK

Katar Hava ve Deniz Kuvvetleri Komutanlıkları için komuta kontrol, eğitim ve simülasyon, yönetim bilgi sistemi projeleri için teklif çalışmalarının devam ettiğini de söyleyen Özçakır, “Ankara’daki Havelsan Siber Güvenlik Eğitim Merkezi’nin benzerini Katar’da kurmak için çalışma içerisindeyiz” dedi. Özçakır, sivil alanda Katar Airways’e de simülatör ve kabin içi eğlence sistemleri üretmek istediklerini bildirdi.

 

 

 

Yeni Şafak