Şaka değil gerçek; 9 bin liraya çalıştıracak işçi bulamıyorlar !
AK Partili Şaban Dişli neden istifa etti ?
İstifası istenen başkandan olay olacak hareket

Başkan Türel'in 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'in 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajı ektedir.

Başkan Türel'in 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı
A+ A-

30 Ağustos Zafer Bayramımızın 94. Yıldönümünü,15 Temmuz hain ve başarısız darbe girişimiyle başlayan ve sonrasında yaşadığımız terör olayları nedeniyle maalesef buruk kutluyoruz. 1922'de Büyük Taarruza kumandanlık eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ve onunla birlikte canlarını vatana siper eden tüm kahramanları, 15 Temmuz gecesinde ve terör olaylarında vatanı için gözünü kırpmadan şehadet şerbeti içen bütün şehitlerimizi minnetle anıyorum. Ruhları şad olsun.

Sevgili hemşerilerim…
94 yıl önce milletimizin istiklal ve istikbali için verdiği mücadele ve sahip olduğu milli mücadele ruhu aynı inanç, iman ve azimle bugün de sürmektedir. 15 Temmuz’da da İstiklal Savaşı’nda olduğu gibi milli birlik ve beraberliğin en güzel örneğini, bir olunca dahili ve harici hiçbir düşmanın Türkiye’nin karşısında duramayacağını bir kez daha tüm dünyaya gösterdik. Ülkemizi kaosa sürüklemek isteyenler yine daha da güçlenmiş bir Türkiye’yi karşılarında buldu. Biz güçlü olmalıyız. Biz güçlü ve birlik içinde olursak, kim ne hesap yaparsa yapsın başarılı olamayacaktır.

Değerli Antalyalılar,
Hedefimiz, barış ve kardeşlik içerisinde, demokrasi ve kalkınma yolunda daha güçlü ve emin adımlarla ilerlemektir.  Artık devleti ve milletiyle tek vücut olmuş Türkiye'nin muasır medeniyet yolunda daha büyük hedeflere yürüyeceğinden en küçük bir şüphe yoktur.

Kurtuluş Savaşı'nda iki binden fazla şehit vermiş olan Antalya'da, 30 Ağustos'un hatırasına ve Türkiye'nin İstiklal ve İstikbal mücadelesinin anlamına tam olarak sahip çıkarak daha büyük hedeflere hep birlikte yürüyeceğiz.

Bu inançla Türk Milleti'nin ve bütün Antalya'nın 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı yürekten kutluyor, Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Paşa ve kahraman silah arkadaşları olmak üzere tüm gazi ve şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.

Saygılarımla.
Menderes Türel
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı