Yeni tanıştığı arkadaşının annesine tecavüz etti
Kasko sigortasında flaş gelişme
Deniz Baykal'ın son sağlık durumu

Hacısekiler yolu artık kapanmayacak

Kış aylarında toprak kaymalarının yaşandığı Konyaaltı’na bağlı, Hacısekililer, Çitdibi ve Yarbaşçandır grup yollarında istinat duvarları yapılıyor. 28 kilometre uzunluğundaki yol çok yakında vatandaşların hizmetine açılacak.

Hacısekiler yolu artık kapanmayacak
A+ A-

Antalya Büyükşehir Belediyesi Konyaaltı’na bağlı Hacısekililer, Çitdibi ve Yarbaşçandır grup yolunda sona yaklaştı. Toplam 28 kilometre uzunluğunda olan grup yolu tamamen yenilendi. Yol üzerinde bulunan dere yatakları menfez ve büzler konulmak suretiyle ıslah edildi. Sürekli toprak kaymasının yaşandığı bölgede istinat duvarları yapılıyor. Aynı zamanda yol genişletilme çalışmalarıyla da daha güvenli ulaşım hedefleniyor.

Bölgede yaşayan vatandaşlar “Her kış toprak kaymasından yolumuz kapanıyordu. Artık yollarımızda sorun olmayacak, yağmur sularından yollarımızda çökme ve heyelan korkumuz ortadan kalkacak. Uzun yıllar sonra bizlerde modern bir yola kavuştuk” dedi.

Büyükşehir Belediyesi İlçeler Koordinatörü İsa Akdemir ve Antalya Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Yollar Şube Müdürü Fatih Taşkın da Hacısekililer mahalle yolunda devam eden çalışmaları yerinde inceledi.