Kritik MGK sona erdi ! Neler konuşuldu ?
Kadir Topbaş istifa etti !
Miss Turkey birincisi Itır Esen'in tacı geri alındı

Sarıyer, Boğazın Müzesiyle EXPO’da

Yapı ve Restorasyon (Yapex) Fuarı, Antalya'da başladı. Fuara Sarıyer Belediyesi ile birlikte, Türkiye'nin farklı bölgelerinden belediyeler ve çok sayıda firma katılıyor.

Sarıyer, Boğazın Müzesiyle EXPO’da
A+ A-

Bu yıl 24'üncüsü gerçekleştirilen ve son 6 yıldır ÇEKÜL Vakfı ve Akdeniz Tanıtım işbirliğinde Tarihi Kentler Birliği'nin desteğiyle gerçekleştirilen Yapex Fuarı kapılarını açtı. Antalya Expo Center'de düzenlenen ve Türkiye'nin en büyük yapı fuarlarından biri olarak gösterilen Yapex'in açılışında konuşan ÇEKÜL Vakfı Başkanı Prof. Dr. Metin Sözen, fuarla Türkiye'nin farklı bölgelerinden gelen yerel yöneticilerin ve üreticilerin duyarlılığını artırmayı hedeflediklerini söyledi. Prof. Dr. Sözen, "Ulusal ve uluslararası boyutta hızla gelişen teknolojiler ve geleneksel malzemelerdeki niteliği artırıcı girişimlerin üretimini yapan kesimler, bu fuarda buluşuyor ve kültürel varlıkların doğru işlevlendirilmesi için yeni işbirlikleri geliştiriyor" dedi.

Prof. Sözen Başkan Genç’le Stantları Gezdi

Konuşmaların ardından konuşmacılar ve firmaların yetkilileri, fuarın açılış kurdelesini kesti. ÇEKÜL Vakfı Başkanı Prof. Dr. Metin Sözen, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç ile birlikte stantları ziyaret etti.

35 bin ziyaretçinin beklendiği fuarda belediyelerle birlikte toplam 300 firma stant açtı. Fuar 19 Kasım Cumartesi akşamına kadar açık kalacak.