Yılmaz Özdil'den olay iddia: Türkiye'de açıklanmaya muhtaç 23 bin ölüm var!

Sözcü yazarı Yılmaz Özdil, Halk TV canlı yayınında devletin bir resmi kurumundan edindiği bilgiye göre açıklanmaya muhtaç 23 bin ölüm olduğunu söyledi ve "Sanırım korona virüsü salgını bitti. Kimse koronadan ölmüyor, herkes zatürreden ölüyor" dedi.

Gazeteci Yılmaz Özdil ve Uğur Dündar, Sözcü'de yayınlanan ve Gökmen Ulu'nun moderatörlüğünü yaptığı Halkın Vicdanı programının konuğu oldu.

Özdil, korona virüs salgınında hayatını kaybeden vatandaşların sayısına ilişkin flaş bir iddiada bulundu.

Devletin bir resmi kurumundan somut belgelere dayalı 23 bin şüpheli ölüm olduğuna dair bilgi aldığını savunan Özdil, "Sanırım korona virüsü salgını bitti. Kimse koronadan ölmüyor, herkes zatürreden ölüyor" ifadelerini kullandı.

Yılmaz Özdil'in açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

"23 BİN AÇIKLANMAYA MUHTAÇ ÖLÜM VAR"

Bakanlar Kurulu toplantısında bir karar alındığını ve Türkiye’de o karar gereği salgının sona erdiğini düşünüyorum.

Yani oldu da bitti maşallah durumu var. Ama sanırım Türkiye’de bir zatürre salgını var. Kimse coronadan ölmüyor. Ölü sayısının bile yok edilmesi karşısında hayretimizi engelleyemiyoruz. Pişmiş aşa su katmak istemem ama yarınki yazımda devletin bir resmi kurumunu şahit göstererek, 23 bin açıklanmaya muhtaç ölüm olduğunu yazıyorum. İmamoğlu’na limon kumpasına ilişkin konuşan Özdil şöyle devam etti:

"REZALETLER SİLSİLESİNİN BİR PARÇASI"

Rezaletler silsilesinin bir parçası. Hakikaten rezil olmaya devam ediyorlar. Bu ikinci girişim biliyorsunuz. Şimdi de güya limon pazarlığıyla… Sadece internette sanal ortamda bu troller işe yarıyor… Oxford Üniversitesi geçen sene bir haber güvenilirliği araştırması yaptı. Dünya çapında yaptığı araştırmaya göre, dünyanın en ahlaksız medyası Türk medyası çıktı. En fazla yalan haber, kurgu haber Türk medyasında yayınlanıyor.