Yine, yeniden benzine zam!

Yine, yeniden benzine zam!

Yeni yılın başından bu yana zam üstüne zam gelerek Cumhuriyet tarihi rekorunu kıran benzin fiyatlarına 1 TL 3 kuruş daha zam geldi.

Brent petrol fiyatları ve dövizdeki değişikliklerle birlikte vatandaşlar benzin ve motorin fiyatlarını takibe devam ediyor.

Benzine bugünden geçerli olmak üzer e1 lira 3 kuruş zam geldi. Zam pompa fiyatlarına da yansıdı.

Zam ile birlikte İstanbul'da benzinin litre fiyatı 23 lira 87 kuruşa, Ankara'da 23 lira 96 kuruşa, İzmir'de ise 23 lira 98 kuruşa yükseldi.

2 gün önce zamlanmıştı

17 Mayıs'ta benzinin litre fiyatına 1 lira 68 kuruş, LPG'nin fiyatına ise 40 kuruş zam yapılmıştı. Öte yandan benzine yılbaşından bu yana 17 kez zam yapılmıştı, bugünkü fiyat artışı ise 18. zam oldu.

 Akaryakıt fiyatları, Türkiye'nin de dahil olduğu Akdeniz piyasasındaki işlenmiş ürün fiyatlarının ortalaması ile dolar kurundaki değişiklikler baz alınarak rafineriler tarafından hesaplanıyor.

Bu hesaplanma sonucunda dağıtım firmalarınca uygulanan fiyatlar, rekabet ve serbesti nedeniyle şirketler ve kentlere göre küçük değişiklikler gösterebiliyor.

EPGİS artık sessiz


EPDK'nın fiyatlardaki değişimi açıklayan tek sendika olan EPGİS hakkında suç duyurusunda bulunmasının ardından sendika, dava süreci sonlanana kadar akaryakıttaki fiyat değişimlerini vatandaşlarla paylaşmayacağını açıklamıştı.

Güncel akaryakıt fiyatları

İSTANBUL

Benzin: 23,87 TL
Motorin (Mazot): 22,09 TL
LPG: 11,04 TL

ANKARA

Benzin: 23,96 TL
Motorin (Mazot): 22,17 TL
LPG: 11,23 TL

İZMİR

Benzin: 23,99 TL
Motorin (Mazot): 22,14 TL
LPG: 11,04 TL