Sizin hiç kış aşkınız oldu mu?

Sizin kış mevsiminde yaşadığınız aşk masalınız var mı?

A+ A-

Aşkın bir zamanı olduğunu söylememiz elbette yanlış olur. Üstelik biz kadınların böyle bir genelleme yapması mümkün değil. Ancak aşk denildiği zaman sanki daha çok yaz mevsimi geliyor akla. Yaz tatilleri, sahiller, seyahatler...

Oysa kışın aşık olmak da bir başka olsa gerek. Kar altında yürürken karşılaşacağınız bir erkek daha çok dikkatinizi çeker mi?Arabanız yolda kaldıysa daha çok bir erkeğin yardımına ihtiyaç duyarsınız. İşte o zaman belki de daha çok aşık olmayı isteyebilir insan.Aşık olmayla karın arabanın ne alakası var demeyin. İnsan en çok yalnızlığını o zamanlar hisseder.Soğuk havalarda sıcak bir el ile yürümek daha çok mutlu eder insanı. Kışın giydiğimiz kıyafetlerin de aşk konusunda bir dili olduğunu düşünüyoruz.Şimdi her yerde klima, ısıtıcılar olsa da üşüdüğümüzde sarıldığımız bir erkek bedeni biz çok mutlu eder.

Araba yolculuğunda karlar içinde yol almak aşkı daha çok arttırmaz mı? Yatakta da bu geçerli bizce? Yazın sıcaktan çok sarılamasak da kışın koyun koyuna uyumak harika olur. Tüm bunların yanında kışın sevdiğinize sarılmak sizce de daha tutkulu değil mi? Kar altında yürüyüşler, belki de kış tatiline çıkmak aşkınızı pekiştirmez mi? Bizce aşk kışın da çok güzel yaşanır. Eğer sevgiliniz ya da eşiniz üşengeç ve çok üşüyen biri değilse, kar yağarken kartopu bile oynayabilirsiniz. Bazı durumları sevdiğinize bırakmayın.

Enerjinizi düşürmeyin. Sevdiğinizi siz yönlendirin. Onu heyecanlandıracak aktivitelere sürükleyin Kışın da böyle aktiviteler için yeterli malzemeler var. Belki kayak yapar belki de bir dağ yürüyüşüne katılırsınız Ama ne olursa olsun kışın aşkı yaşamak bir başka.

Womenist