Acun Ilıcalı'dan Bakan Soylu'ya: ''Bu parayı depremzedeler için harcayın''

Acun Ilıcalı, Elazığ depremi nedeniyle zarar gören vatandaşlar için başlattığı yardım kampanyasında toplanan para için İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya canlı yayında "Kampanyadaki önemli miktarı depremzedelerin şartlarının daha iyi olmasına kullanılmasını rica ediyoruz" dedi.

Acun Ilıcalı'dan Bakan Soylu'ya: ''Bu parayı depremzedeler için harcayın''
Haber3.com'a Google'da abone olun Google News
A+ A-

Türkiye, cuma günü yaşanan 6.8’lik Elazığ depreminden sonra, depremzedelere yardım için tek yürek oldu. Acun Ilıcalı da dün akşam, TV8'de canlı yayında bir yardım kampanyası başlattı. Çok sayıda ünlü ve zengin ismin yanı sıra birçok vatandaş da kampanyaya katıldı.

Ünlü televizyoncu Acun Ilıcalı’nın, Elazığ depremi nedeniyle zarar gören vatandaşlar için başlattığı yardım kampanyasında 51 milyon TL bağış toplandı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da 20 bin TL’lik bir bağışta bulundu. Canlı yayına bağlanan Soylu, “Kampanyadan sadece ben değil, sayın Cumhurbaşkanımız da memnun. Sizlere selamları var” dedi.

Telefon bağlantısının sonunda ise Ilıcalı, bakan Soylu’dan bir ricada bulundu ve “Sizden de bir ricam var. Bu akşam ki kampanyadaki önemli miktarı ki sizin bazı şeyleri yapacağınızdan asla bir şüphem yok… Ama depremzedelerin şartlarının daha iyi olmasına kullanılmasını rica ediyoruz” dedi. Ilıcalı’nın bu sözleri sosyal medyaya damgasını vurdu. İşte o konuşma…

Haber3.com'a Google'da abone olun Google News