Athena Gökhan'dan Erdoğan'a deprem yanıtı

Athena grubunun solisti Gökhan Özoğuz, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın depremle ilgili "20 yıldır iktidar ne yaptı?" şeklindeki eleştirileri "Depremi durdurma şansımız var mı?" diye yanıtlamasına cevap verdi.

Athena Gökhan'dan Erdoğan'a deprem yanıtı
Haber3.com'a Google'da abone olun Google News
A+ A-

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Elazığ depremine ilişkin sosyal medya hesaplarından yapılan '20 yıldır iktidar deprem için ne yaptı?' paylaşımlara yönelik, "Depremi durdurma şansımız var mı? Dünyanın hiçbir yerinde bu yok. Her şeyden önce bu birlik ve beraberliğe destek veren vatandaşımız varken bir diğer taraftan da bunu gerek siyasi istismar vesilesi yapan, gerekse ‘orada millet can derdinde bunlar ise mal derdinde’ anlayışıyla karalama kampanyasını sürdürüyorlar.  Bazı sosyal medyada insanı tahrik eden beter, berbat, ahlaksız mesajlar var" diye konuştu. 

Erdoğan bu ifadelerine Twitter hesabından yanıt veren Athena grubunun solisti Gökhan Özoğuz, "Sn.Cumhurbaşkanım;  Doğal afetleri durdurmak için bir teknoloji gelişmedi henüz tabi ki.  Fakat önlem almakla , zayiatı azaltabiliriz. Arabada Emniyet kemeri takmak gibi. Bir de Deprem Araştırma önergesi reddedilmeseydi ,belki daha az bina ,belkide hiç bina yıkılmazdı" ifadelerini kullandı.

Haber3.com'a Google'da abone olun Google News