Ahmet Altan hakkında çarpıcı iddia

FETÖ/PDY soruşturmasında gizli tanığın Ahmet Altan ve Mehmet Baransu hakkındaki iddiaları olay oldu.

Ahmet Altan hakkında çarpıcı iddia
A+ A-

Ahmet ve Mehmet Altın’ın tutuklandığı FETÖ soruşturma kapsamında savcılığa ifade veren bir tanığın Fethullahçı Terör Örgütü’nün önemli ismi Alaaddin Kaya’nın sık sık Taraf Gazetesi’ne gidip Ahmet Altan’a yazı yazdırdığını söyledi.

Star gazetesinden Kemal Gümüş'ün haberine göre İstanbul Başsavcılığı tarafından yürütülen FETÖ soruşturması kapsamında “Darbeye teşebbüs” ve “Terör örgütü üyeliği”nden tutuklanan Ahmet Altan’ın 14 Temmuz’da FETÖ kanalı Can Erzincan TV’ye çıkıp darbe çağrıştıran açıklamalar yaptığı anlaşılmıştı. Silivri Cezaevi’ne konan Ahmet Altan ile ilgili İstanbul Savcılığı’na başvuran bir tanık ilginç bilgiler verdi.

FETÖ mensubu olup itirafçı olarak başvuran gizli tanık, FETÖ’nün önemli isimlerinden Alaaddin Kaya’nın Ahmet Altan’a yazılar yazdırdığını kaydetti. Tanık ifadesinde, “Aladdin Kaya Taraf Gazetesi’ne sık sık giderdi. Mehmet Baransu ile görüşürdü. Bir şeyi yazdırmak istediği zaman Ahmet Altan ile görüşüp ona yazdırıyordu. Kaya, Baransu ile de görüştükten sonra gündemi etkileyen haberleri Mehmet Baransu’nun yaptığına şahit oldum” dedi. Kaya’nın 2014’te zor durumda kalan Taraf’a yardım ettiğini de anlatan tanık, Kaya’nın 6000 adet gazete basımında kullanılan kalıbı da gazeteye bağışladığını anlattı.

Örgütün önemli isimlerinden olan Zaman Gazetesi eski imtiyaz sahibi Aladdin Kaya, FETÖ ana soruşturması kapsamında hakkında çıkarılan yakalama kararı ardından aylarca adaletten kaçmış, geçtiğimiz günlerde Balıkesir’de yakalanarak tutuklanmıştı. Kaya’nın Edremit’te yiğeninin arkadaşına ait villada aylarca saklandığı anlaşılmıştı. Kaya’nın yakalandığında yanında 45 bin dolar para olduğu ve cep telefonu kullanmadığı, tablet üzerinden haberleştiği tespit edilmişti. 

Star