İsmail Küçükkaya Yaman Akdeniz'e dava açıyor!

Fox TV'de yayınlanan Çalar Saat programının sunucusu İsmail Küçükkaya, sosyal medyada kendisi ve gazeteci arkadaşları hakkında bir anket düzenleyip asılsız iddiada bulunan kişi hakkında yargı yoluna gideceklerini açıkladı.

İsmail Küçükkaya Yaman Akdeniz'e dava açıyor!
Haber3.com'a Google'da abone olun Google News
A+ A-

Bilgi Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğretim üyelerinden Prof. Yaman Akdeniz'in, "Tahmin edin, kendi Twitter hesabını engelleten ünlü gazeteci kim?" sorusu eşliğinde İsmail Küçükkaya, Fatih Portakal ve İsmail Saymaz'ın isimlerini vererek Twitter'da anket duyurusu yapmasına tepkiler sürüyor. İsmail Küçükkaya'nın avukatı İlkay Sezer, "balonunun patladığını ve rezil olduğunu" açıkladığı Yaman Akdeniz'in "kişisel verileri" nasıl ele geçirip ifşa ettiğini dava konusu yapacakları mesajını verdi.

İsmail Küçükkaya'nın, kendisini taklit eden sahte Twitter hesabını kapattırma girişimini "Küçükkaya kendi hesabını engelletmişcesine" duyuran ve ankete katılım çağrısı yapan Akdeniz'e ilk tepki, seçenekler arasında adı geçirilen gazetecilerden İsmail Saymaz'dan geldi. Saymaz, Prof. Akdeniz'in "hangi gazeteciyi kastediyorsa açıklamasını, yaptığı yayın nedeniyle hakaret gördüğünü" vurgulayarak yapılanın "ayıp ve yakışıksız" olduğunu açıkladı.

Saymaz'ın uyarılarına rağmen Twitter'da ankete katılım çağrısını sürdüren Yaman Akdeniz'in ankete sunduğu olayın, öne sürdüğü gibi herhangi bir gazetecinin kendi Twitter hesabını engelletmekle ilgisi olmadığı anlaşıldı.

Prof. Yaman Akdeniz, saat 17.00'de sona erdirdiği anketin ardından, Twitter'dan "Gazeteci İsmail Küçükkaya 28 Ocak 2020 tarihinde avukatı aracılığı ile İstanbul 5. Sulh Ceza Hakimliğine başvurmuş ve sahte bir hesabı engelletmeye çalışırken kendisine ait @KucukkayaIsmail hesabını erişime engelletmiş. Twitter tarafından karar henüz uygulanmamış" açıklamasını yaptı ve hakimliğin kararının tıpkı basımını paylaştı.

Fox TV'de yayınlanan Çalar Saat programının sunucusu İsmail Küçükkaya ise, sosyal medyada kendisi hakkında iddialarda bulunan Yaman Akdeniz isimli sosyal medya kullanıcısı için yargı yoluna gideceklerini açıkladı.

İsmail Küçükkaya, İnternet Hukuku Uzmanı Prof. Dr. Yaman Akdeniz için "4 gazetecinin adını kullanarak şöhret arıyor. Hukuk gerekenleri yapacak" dedi. Küçükkaya ayrıca kendisi adına açılmış sahte sosyal medya hesapları olduğunu açıkladı.

Haber3.com'a Google'da abone olun Google News