Şirin Payzın'a ahlaksız sözler

Sosyal medyada gazetecilere yönelik saldırılar hız kesmeden sürüyor. Saldırıların son hedefi Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarına "ilginç" notunu yazan Şirin Payzın oldu.

Şirin Payzın'a ahlaksız sözler
A+ A-

Sosyal medyada, “Murat O.” kullanıcı ismini kullanan bir Twitter hesabı, Şirin Payzın’ın, Erdoğan’ın, “Dünya haydut devletlerden ve onların haydut yöneticilerinden kurtarılmadan, insanlığın kalıcı barışa ve huzura kavuşması mümkün değildir” sözlerini içeren bir tweete “İlginç” yazınca, Payzın’ı hedef aldı.

Twitter hesabından, “Şirin Payzın sen Ermeni mi sin Bir ara sözü derki (madem Ermeni sin istemeden vermelisin)” ifadeleri paylaşılınca Şirin Payzın çok sert tepki gösterdi.

Şirin Payzın tepkisini, “Trollerinizin seviyesi... Bu ahlaksızları hazineden beslemeye devam mı?” ifadeleriyle dile getirdi.

Bu paylaşımlar, daha önce Sabah gazetesi yazarı Hilal Kaplan hakkında, Ayasofya’da çektirilen fotoğrafın ardından hakaret içerikli tweeti hatırlattı. O tweet sonrasında trollere yönelik iktidar kanadından da tepkiler yükselmişti.

İşte o paylaşım: