Akit TV'nin sunucusu kendini böyle savundu

Akit TV'nin sunucusu Ahmet Keser’in "Sivil öldürecek olsak Cihangir, Nişantaşı, Etiler, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nden başlarız" sözlerini "dikkat çekmek istedim" diyerek savundu.

A+ A-

Akit TV’de sabah yayınlanan “Gün Başlıyor” programında, programın sunucusu Ahmet Keser skandal ifadeler kullanmıştı.

Keser, canlı yayında "Sivil öldürecek olsak Cihangir, Nişantaşı, Etiler, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nden başlarız" demişti.

Keser’in bu sözleri hakkında "Basın yoluyla halkı kin ve düşmanlığa tahrik"suçlamasıyla 4.5 yıla kadar hapis talebiyle dava açılmıştı.

Hükümete yakın Akit gazetesi, Keser’in savcılık ifadesini yayımladı. Akit’teki habere göre; Keser, ifadesinde "PKK yanlısı hesapların daha önce Sur ve Cizre'de olduğu gibi sivillerin öldürüldüğü şeklindeki algı operasyonlarını gördüm ve buna dikkat çekmek istedim. Programım bir bütün olarak ele alındığında maksadımın kesinlikle bu tür bir söylem olmadığı anlaşılacaktır" dedi.

AKİT’E GÖRE SORUMLU KİM

 Akit’in haberinde RTÜK’ün Akit TV'ye üç kez program durdurma ve para cezası verdiği de belirtildi.

Sunucularının skandal sözlerini görmezden gelen Akit, insanların tepkilerini ise “linç girişimi” olarak niteledi. Akit olayın sorumlusunun ise “Adnan Hoca” olarak bilinen Adnan Oktar olduğunu iddia etti. Akit, görüntüleri yayınlayan Odatv'yi de hedef aldı.

Akit TV'de bir bomba daha: ''Bu ib.eler vatan için ölmez''Akit TV'de bir bomba daha: ''Bu ib.eler vatan için ölmez''

Akit TV sunucusu istifa ettiAkit TV sunucusu istifa etti