Hıncal Uluç, haber kanallarını topa tuttu

Daha önce pek çok kez yayıncılıklarını yerden yere vurduğu haber kanalları Hıncal Uluç'u yine kızdırdı.

A+ A-

Sabah gazetesi yazarı Hıncal Uluç, haber kanallarını yine topa tuttu.

Daha önce birçok kez haber kanallarının yayıncılık anlayışını yerden yere vuran Hıncal Uluç, bu sefer de Fenerbahçe - Panathinaikos maçıyla ilgili yayınlarından dolayı açtı ağzını yumdu gözünü.

Yazısına "Haber kanalı öyle mi?" başlığını koyan Hıncal Uluç, Fenerbahçe'nin çeyrek finale çıktığı maçla ilgili tek bir son dakika vermeyen haber kanallarına, "beleş açık oturum programlarıyla her gece elektrik parasına saatler dolduran Haber (!) Kanalları.." benzetmesi yaptı.

Ardından da haber kanalı yöneticilerine saydırdı Uluç: "Yahu biriniz, bir tekiniz, bir gece için fark yaratmayı düşünün be.. Hiç mi kafası çalışan, hiç mi heyecanlı, hiç mi mesleğine aşık adam yok, kadrolarınızda.."

İşte Hıncal Uluç'un o yazısı:

Fenerbahçe, Panathinaikos'u 11 yıl sonra, Atina'da kendi arenasında yenen ilk Türk takımı olunca, hemen haber kanallarımızı dolaştım.
Hani bir yerde bir "Pırt" sesi duyulsa yayın kesen, kırmızı yazılarla, bitmez tükenmez "Son Dakika"lara giren o "Habersiz" Haber Kanallarımız var ya. Onlara..
Hiçbirinin umurunda değil. Hiçbirinin haberi yok.. O beleş açık oturum programları var ya, her gece elektrik parasına saatler dolduran Haber (!) Kanalları.. Gene sıralamışlar bir dizi adamı.. Kimsenin izlemediği, dinlemediği nakaratları tekrar ediyorlar..
Yahu biriniz, bir tekiniz, bir gece için fark yaratmayı düşünün be.. Hiç mi kafası çalışan, hiç mi heyecanlı, hiç mi mesleğine aşık adam yok, kadrolarınızda..
Yahu Fenerbahçe, son 11 yılda hiçbir Türk Takımının galip gelemediği bir salonda Avrupa Ligi Çeyrek Final Turu maçına çıkıyor.
Yenilirse mesele yok..
O planladığın beleş uyku programını sürdürür gidersin..
Ama ya yenerse?. Ya 11 yıl sonra tarih yazarsa..
Hiç mi ihtimal yok?. O zaman daha da müthiş olur ya yenmesi..
Minnacık bir hazırlık yapsan..
Basket maçlarını en iyi veren kanal NTV..
Patronu Ferit Şahenk, hem de fanatik Fenerli..
Kurucusu, CEO'su Erman Yerdelen, bildiğim, tarihin en iyi Fenerlilerinden..
"Ya Fener kazanırsa.." diye bir hazırlık yapsalar..
En iyi yorumcular onda.. Toplasa stüdyoda..
"Maçı ekrandan izleyin ve bekleyin. Fener kazanırsa yayını kesip gireceğiz" deseler..
Bunu düşünmek ve yapmak için "Yayıncılık dehası" olmak gerekmez.
"Yayıncı" olmak yeter, değil mi?.
Belli başlı tüm haber kanallarını dolaştım. Beyaz alt yazılarda bile "Fener 11 yıl sonra Atina'da kazandı" diyeni yoktu içlerinde..
Bunlar Haber Kanalı öyle mi?.
Ben de Fatih Sultan Mehmet'im.. Çağ değiştiren!.