Müge Anlı'nın canlı yayında Cumhurbaşkanı Erdoğan sürprizi

Atv'de Müge Anlı'nın uzun süredir çalışmalarını sürdürdüğü 'Okuma yazma bilmeyen kalmasın' seferberliğini, Cumhurbaşkanı Erdoğan başlattı.

Müge Anlı'nın canlı yayında Cumhurbaşkanı Erdoğan sürprizi
A+ A-

Birçok sosyal sorumluluk projesi ile de adından sıkça söz ettiren, Müge Anlı ve ekibi okuma yazmabilmenin önemine vurgu yapmaya devam ediyor. Müge Anlı bu defa da canlı yayında okuma yazma seferberliği başlatmıştı. Müge Anlı'nın başlattığı projenin son adımını Cumhurbaşkanı Erdoğan, atv canlı yayınında attı. atv'nin canlı yayınına bağlanan Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, başlatılan projenin önemine vurgu yaparak, tarihi seferberliği başlattı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, okuma yazma seferberliğiyle ilgili gerekli talimatların verildiğini duyurdu.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN MÜGE ANLI'YA KATILDI

Cumhurbaşkanı Erdoğan eşi Emine Erdoğan ile birlikte ATV'de yayınlanan Müge Anlı'ya video konferans ile konuk oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Müge Anlı'nın uzun süredir çalışmalarını sürdürdüğü "Okuma yazma bilmeyen kalmasın" seferberliğini başlattı. Erdoğan, "Size ve tüm seyircinize çalışmalarınız için teşekkür ediyorum" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ATV ekranlarında Müge Anlı'ya konuk oldu. Yayın, Cumhurbaşkanlığı Konuk Evi'nden canlı yayında yapıldı. Müge Anlı'nın uzun süredir çalışmalarını sürdürdüğü 'Okuma yazma bilmeyen kalmasın' seferberliğini, Cumhurbaşkanı Erdoğan başlattı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yayına eşi Emine Erdoğan ile birlikte katılarak şunları söyledi:

"Davetinize icabet eden bütün vatandaşlarımızı görünce benim de heyecanım arttı. Bu kampanyaya da her türlü desteğin verileceğine inanıyorum. halkımın vatandaşımın okumaya yazmaya ne kadar hasret olduğunu görüyoruz.

Vatandaşlarımız kayıtlarını Milli Eğitim Bakanlığı'na, valiliklere iletebilir. Kurumlarımız gerekli hazırlıkları yapıp kampanyaya dahil olacak. Bu tür kampanyalarla ile amacımız okuma yazma öğrenmek isteyen vatandaşlarımızın sevincine ortak olmaktır. Size ve tüm seyircinize destek olduğunuz için halkım ve kendim adıma destek oluyorum."

'HAYALİMDE BÜYÜK DİPLOMA TÖRENLERİ VAR'

Müge Anlı'nın "Hayalimde büyük diploma törenleri var" demesi üzerine Erdoğan, "Bu tür diploma törenlerini icra etmemiz sadece bizi değil milletimizi de sevindirecektir. 2.5 milyon insan okuma yazma bilmiyor. Üstelik bunlar büyük şehirlerde bulunuyor. Okuma yazma kurslarıyla her sene 100 bin insanın önünde yepyeni bir dünya açılıyor. Bu sayıyı daha da artırabiliriz."

TOPLUMUN YARASI…

Yaptığı hemen hemen her programda okuma yazma bilmenin önemine vurgu yapan Müge Anlı 4 Ocak tarihinde yayınlanan programında okuma yazma seferliğini başlatmıştı. Her sabah yaptığı programlarda birçok hassas konuyu gündeme getirip çözüme kavuşmasına büyük katkıda bulunan Müge Anlı ülkenin yarası olan bir konuyu daha çözüme kavuşturmak için elini taşın altına koydu.

SEVİM GÜRÇAY BU PROJENİN SEMBOLÜ OLDU!

Sevim Gürçay bu projenin sembolü oldu! Annesi ölmeden önce çobanlık yapması için başka bir aileye evlatlık verilen Sevim Gürçay yaşadıkları ekran başındaki herkesi hüzünlendirmişti. Fakat okuma yazması olmadığı için ne bir akraba, ne de gerçek anne babasının adını soyadını dahi biliyordu. Müge Anlı, yıllarca bunun üzüntüsüyle yaşamak zorunda kalarak büyük acılar çektiğini dile getiren Sevim Gürçay'a, programa katıldığı her gün boyunca okuma yazma öğrenmesi gerektiği telkininde bulundu.

OKUMA YAZMA ÖĞRENME SÖZÜ VERMİŞTİ

Sevim Gürçay'da Müge Anlı'nın yardımları karşılığında okuma yazma öğrenme sözü vermişti. Programı takip eden Kocaeli Dilovası Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ahmet Avşar canlı yayına bağlanarak Gürçay'ın bulunduğu yere eğitim öğretim hizmeti götürerek yerde okuma yazma öğretilebileceğinin sözünü vermişti. Ayrıca Dilovası'nda yaşayan bütün vatandaşlara çağrıda bulunan Avşar, okuma yazma öğrenmek isteyip gitme imkânı olamayan herkes için bulundukları yere hizmet götürdüklerini belirtmişti.

CUMHURBAŞKANINA ÇAĞRI

Müge Anlı programında Cumhurbaşkanımıza projeyi sunacağını dile getirmişti. Müge Anlı programında şunları söylemişti: Cumhurbaşkanımızın bu konuya verdiği önemi biliyorum. Benim amacım sizin bütün fikirlerinizi bir proje haline getirip Sayın Cumhurbaşkanımıza bu projeyi sunmak.'