Fiat üretimini durduruyor ! Tarih açıklandı

Fiat Chrysler Automobile (FCA) 2021 yılına kadar Avrupa'daki tüm dizel binek otomobillerinin üretimini aşamalı olarak durduracak ve 2022 yılına kadar otomobillerin elektrikle geleceğe hazırlanmasına 9 milyar euro yatırım yapacak.

Fiat üretimini durduruyor ! Tarih açıklandı
Haber3.com'a Google'da abone olun Google News
A+ A-

FCA-Fiat Chrysler Automobiles, elektrikli araçlara dönme stratejisi doğrultusunda dizele de veda etmeye hazırlanıyor.

2021'DE SONA ERİYOR
Fiat 2021 yılına kadar Avrupa'daki tüm dizel binek otomobillerinin üretimini aşamalı olarak durduracak ve 2022 yılına kadar otomobillerin elektrikle geleceğe hazırlanmasına 9 milyar euro yatırım yapacak.

SİSTEMATİK DEĞİŞİKLİK
FCA CEO'su Sergio Marchionne, bunun sadece kendileri açısından değil, otomotiv pazarı açısından da sistematik bir değişiklik olduğuna dikkat çekti.

Habertürk'ün haberine göre; Fiat, dizel teknolojisinin hem regülasyon hem de tüketici yaklaşımları nedeniyle giderek önemini yitirdiğini düşünüyor. Marchionne, FCA'nın otomobil üreticilerinin emisyon kurallarına uymalarını sağlamak için hibrit ve elektrikli otomobilleri teşvik etmek konusunda önemli bir rol oynadığını ifade etti.

45 MİLYAR EURO YATIRIM
FCA, otomobillerin elektrikle geleceğe hazırlanması, bağlantılı hizmetler ve otonom araçların gelişmekte olduğu otomotiv pazarında önemli bir oyuncu olmaya devam etmek için toplamda yaklaşık 45 milyar euro yatırım yapacak.

 

Haber3.com'a Google'da abone olun Google News