PKK kaçırdığı muhtarı infaz etti
Donanma komutanı istifa etti !
FETÖ'den tutuklanan Atalay Demirci'ye tahliye

Tatlı krizlerine son verin

Tatlı krizlerinizi sağlıklı beslenerek dindirin !

A+ A-

Fazla kilolardan kurtulmak için yapılan diyetlerde insanlar en çok tatlı yememekte zorlanıyor. Uzmanlar tatlıdan uzak kalamayanlar için ise meyveleri öneriyor. İşte sihirli meyveler...

ANANAS:
1 dilim 37 kalori

Ananas insan vücudunun ihtiyaç duyduğu bütün vitaminleri ve 16 doğal mineral içerir. Ananasın suyu vücuttaki yağı etkili bir şekilde eritebilir. Aynı zamanda tatlı krizini de dindirir.

KAYISI:
1 adet: 15 kalori

Kayısı yemeklerden sonra yenildiği zaman hem sindirimi kolaylaştırır hem de tatlı ihtiyacınızı giderir. Ancak yeme işini çok abartırsanız ishale yol açabilir. Kış günü kurusu da iş görür.

NAR:
1 adet 52 kalori

Kalp damar hastalıklarına, kansere ve yaşlanmaya karşı faydalıdır. Mucize meyve nar aynı zamanda tatlı ihtiyacınızı da karşılar

PAPAYA:
1 adet 54 kalori

Kilo ve yağ oluşumunu yavaşlatır. Diğer benzer tropikal meyvelerde olduğu gibi etlerin yumuşatılması sırasında kullanılmaktadır. Taze olarak tüketildiğinde tatlı yerine geçer.

YABAN MERSiNi:
100 gram 63 kalori

Dünyanın en sağlıklı beş besini arasında yer alır. Damarlar için çok faydalıdır. Aynı zamanda tatlı krizleri için harika bir çözümdür.

DUT:
100 gram 90 kalori

Kalorisi yüksekmiş gibi gelse de çok az dut yiyerek ona alternatif olarak yiyeceğiniz tatlılardan çok daha az kalori alabilirsiniz. Üstelik kanseri önler, şekeri dengeler ve zihin açar.

GREYFURT:
(1 adet 15 kalori)

Greyfurt tatlı ihtiyacınızı giderebilecek bir meyvedir. Ancak greyfurt, bazı ilaçların vücuttan atılımını engelleyip zehirlenmeye yol açabilir