''Uzaydan mı geldiniz?''

''Uzaydan mı geldiniz?''

Yılmaz Vural, Türkiye’de kulüplerin yönetilme sorunu bulunduğunu dile getirdi.

Türk futbolunun renkli teknik adamlarından Yılmaz Vural, Sabahattin Zaim Üniversitesi’nde yaptığı söyleşide başkanlara göndermede bulundu, Türkiye’de yönetme sorunu bulunduğunu ifade etti.

Kulüp ayrımı yapmadan, yöneticileri eleştiren Vural, “Katrilyonluk borç var. Her gelen bir taş koysa ortada 100 taş olurdu. Başından sonuna kadar Türkiye’de yönetme sorunu var” diye konuştu.

Türk teknik adamlarını yetersiz bulan büyük takımların başkanlarına da göndermede bulunan Yılmaz Hoca, “Başkanlar Türk antrenörlerini beğenmiyorlar. Sizler uzaydan mı geldiniz? Sizler de bu ülkenin insanısınız. Bu birbirimizi reddetmek anlamına gelir. Sizin de ne kadar ülke futbolunu yönettiğiniz ortada... Ben İngiltere Ligi’nde bir maçı izledikten sonra Galatasaray’ı, Fenerbahçe’yi izleyemiyorum” yorumunu yaptı.

İlhan Cavcav’ın kendisi hakkındaki sözlerini yorumlayan Yılmaz Vural, “Bir gün Cavcav, maç konuşmasını dinlemek için soyunma odasına geldi. Daha sonra da ‘Hocanın konuşmasından bir şey anlamadım’ diye demeç verdi. Anlamazsın tabii! Senin anlamanı zaten beklemiyorum. Senin futboldan ne kadar anladığın ortada” ifadesini kullandı.

Vural, söyleşinin ardından Sabahattin Zaim Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Bulut ile de bir süre sohbet etti, okulun tarihine damgasını vuran Mehmet Akif Ersoy ve şiirleri konuşuldu.