Fatih Terim’den 8 Mart mesajı

Fatih Terim’den 8 Mart mesajı

Fatih Terim, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü için anlamlı bir mesaj verdi.

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim 8 Mart Dünya Kadınlar günü dolayısıyla anlamlı bir mesaj verdi. Terim, “Kadınlarımızı bir cinsiyet olarak değil, bir insan olarak görmek istiyoruz” dedi.

TFF’nin Beylerbeyi’ndeki tesislerinde A Milli Kadın Futbol Takımımızın, yazılı ve görsel medyadaki spor yazarları, spikerler ve yorumculardan oluşan kadın-erkek karma takım ile yaptığı gösteri maçını izlemeye gelen Türkiye Futbol Direktörü Terim, “Dünya Kadınlar Günü’nü tebrik ediyorum. 1993 yılında burada kadın milli takımını kurmak bize nasip oldu. Aradan 23 yıl geçmiş ve şu anda kadınlarımızın 3 tane ligi var. Kadınlarımızla ilgili baya ilerlemişiz. Bunda katkım olduğu için çok mutluyum. Sayın Şenes Erzik, ‘Hoca UEFA talimat gereği kurmamız lazım’ dediği günden bu yana kadın futbolumuz oldukça yol aldı. İdeal değil ama daha iyi duruma getirmek için uğraşıyoruz. Kadınlar gününü bir gün değil, senenin her günü kutlamalıyız” dedi.

Karşılaşmanın ilk yarısını da değerlendiren Terim, “İlk yarı karşılıklı denemelerle geçiyor ama kızlarımız daha ağır basıyor. Daha güzel hareketleri onlardan izliyoruz. Ev sahibi oldukları için biraz da centilmence davranıyorlar” şeklinde konuştu.

Basın mensuplarının maçta görev alan erkek futbolcuların zorlanması ile ilgili sorusuna ise Terim, “Erkekler zor durumda kaldı. Sizinkilerin biraz antrenman yapması lazım” ifadelerini kullandı.