Galatasaraylı futbolcudan A Spor yorumcusuna ırkçılık tepkisi

Galatasaraylı futbolcudan A Spor yorumcusuna ırkçılık tepkisi
Güncelleme:

Önceki akşam kendi evinde Trabzonspor'a 3-1 yenilen Galatasaray'ın gördüğü kırmızı kartla tepki çeken futbolcusu Feghouli, A Spor yorumcusu Levent Tüzemen'e "ırkçılık" tepkisi gösterdi.

Galatasaray'ın Trabzonspor'a 3-1 mağlup olduğu Süper Lig maçında gördüğü kırmızı kart nedeniyle eleştirilerin hedefi olan Sofiane Feghouli, yenilginin sorumlusunun kendisi olduğunu söyledi.

 Feghouli, A Spor yorumcusu Levent Tüzemen'e de ırkçılık tepkisi gösterdi.

Galatasaray'ın Trabzonspor'a 3-1 kaybettiği maçın 31. dakikasında kendisine faul yapan Da Costa'ya tabanıyla vurması sonucu doğrudan kırmızı kart görerek takımını 10 kişi bırakan Feghouli, sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

0-0 giden maçta yaptığı hareketin sorumluluğunu aldığını vurgulayan Cezayirli yıldız, "Profesyonel futbol kariyerimdeki 13 yılda ilk defa bu şekilde oyundan atıldım. Açıkça hatalıyım ve bunun sorumluluğunu alıyorum. Dün akşamki yenilgi benim hatamdan kaynaklanıyor. Kuzey Afrikalı futbolcuların sahada ‘öfke’ sorunu yoktur" dedi.

LEVENT TÜZEMEN'E TEPKİ

Kendisine yapılan eleştiriler de değinen Sofiane Feghouli gazeteci ve yorumcu Levent Tüzemen'e de sözleri nedeniyle tepki göstererek, "Levent Tüzemen, ırkçı bir insan gibi bilgisizce ve hatalı olarak bu tür oyuncuların alınmaması gerektiğini söylüyorsunuz. Analizlerinizi yaparken tüm kökenlere karşı eşit olun çünkü bu saygı eksikliğidir" ifadesini kullandı.

TÜZEMEN NE DEMİŞTİ

Levent Tüzemen, Galatasaray - Trabzonspor maçından sonra A Spor'da yaptığı açıklamada, "Benim yıllar evvel de söylediğim bir gerçek var. Kulüpler Kuzey Afrikalı oyuncuları transfer derken karnesine iyi bakacaklar. Belhanda gibi, Feghouli gibi oyuncular kendilerine yapılan faullerden sonra rövanş faulleri yapıp hakemin kararını beklemeden cezayı kendileri kesmeye çalışıyorlar" demişti.