İşte Arda Turan'ın Galatasaray'dan alacağı ücret

Barcelona'dan ayrılması an meselesi olan Arda Turan için Galatasaray devreye girdi. İşte sarı kırmızılı kulübün Arda teklifi...

İşte Arda Turan'ın Galatasaray'dan alacağı ücret
A+ A-

Arda Turan, 6 yıl sonra Galatasaray'a geri dönüyor. Cimbom'dan Atletico Madrid'e Ağustos 2011'de 13 milyon Euro'ya giden, Temmuz 2015'te dünya devi Barcelona'ya bonuslarla birlikte 42 milyon Euro'ya transfer olarak ülke rekoru kıran milli yıldız, Katalan ekibinde gözden çıkarıldıktan sonra adeta boşta kaldı.

Barcelona'da dışlanan, Atletico'ya finansal fair play cezalısı olduğu için dönemeyen, Çin kulüplerinden de teklif almayan 30 yaşındaki oyuncu için devreye önce Mircea Lucescu, ardından Dursun Özbek girdi.

MENAJERİYLE OTELDE ZİRVE

A Milli Takım'ın başına geçen Lucescu, Arda'yı bırakma kararından döndürürken “Sana ihtiyacımız var. Süreklioynayan bir takıma git” tavsiyesinde de bulundu. Daha sonra Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, eski kaptanlarınayeniden forma giydirmek istediklerini açıkladı ve transfer için girişimler başladı.

Dün Point Otel'de Menajer Ahmet Bulut'la toplantı yapıldı ve Barcelona, 2.5 milyon Euro kiralama bedeliyle milli yıldıza izin verdi.

Galatasaray'ın, Arda'ya yıllık 3.8 milyon Euro garanti para ödeyeceği belirtiliyor.

Skor