Okan Buruk: Kazanmayı hak eden taraf olduğumuzu düşünüyorum

Medipol Başakşehir Teknik Direktörü Okan Buruk, 2-2 berabere kaldıkları Trabzonspor maçında üstün oynayan tarafın kendileri olduğunu savunarak, galip gelememenin üzüntüsünü yaşadıklarını söyledi.

Okan Buruk: Kazanmayı hak eden taraf olduğumuzu düşünüyorum
A+ A-

Başakşehir Fatih Terim Stadı'nda oynanan maçın ardından düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulunan Okan Buruk, "Maç istediğimiz gibi başladı ve öyle geçti. Zaman zaman rakibe topu verdiğimiz de oldu ama çok büyük bir bölümde üstün oynadık, istediklerimizi yaptık" dedi.

"KAZANMAYI HAK EDEN TARAFTIK"
Müsabakada iyi işler yaptıklarını ve çok fazla pozisyona girdiklerini aktaran Buruk, "Çok fazla gol atabilirdik. İkinci yarıda 1-0 geri düştükten sonra maça asıldık ve 2-1 öne geçtik. Sonrasında pozisyonlarımız da vardı. Oyunun bütün bölümlerinde iyi işler yaptığımızı ve kazanmayı hak eden taraf olduğumuzu düşünüyorum. Ancak son dakikada duran toptan yediğimiz gol maçtan üzgün bir şekilde ayrılmamıza neden oldu ama oyun bundan sonraki haftalar için ümit verdi. Çok üstün oynadığımız bir maçı kazanamamanın üzüntüsünü yaşıyoruz" diye konuştu.

MAHMUT TEKDEMİR AÇIKLAMASI
Oyundan çıkan Mahmut Tekdemir'in durumu hakkında konuşan Okan Buruk, "Mahmut'un adalesinden ufak bir sıkıntısı vardı. Bugün oynadı, çok da iyiydi. Son 10 dakika ağrı hissettiği için değiştirdik. Çok önemli bir şeyi olduğunu düşünmüyorum. İnşallah bir sonraki maça yetişecektir" ifadelerini kullandı.