''Beşiktaşlı futbolculara özel önlem almayacağız''

''Beşiktaşlı futbolculara özel önlem almayacağız''

Torku Konyaspor Teknik Direktörü Kocaman, "Ligdeki hiçbir oyuncuya özel önlem alarak oynamadık. Beşiktaş maçında da öyle olacak" dedi.

Torku Konyaspor Teknik Direktörü Aykut  Kocaman, ligdeki hiçbir oyuncuya özel önlem almadıklarını, Beşiktaş maçında da bu  tutumlarının devam edeceğini söyledi.
 
Spor Toto Süper Lig'in 17. haftasında deplasmanda Beşiktaş ile  oynayacakları maçla ilgili, AA muhabirine değerlendirmede bulunan Kocaman, son 3  maçtan galibiyetle ayrıldıklarını, takımın moralinin iyi olduğunu ifade etti.
 
Beşiktaş'ın ligin en formda takımlardan biri olduğunu ve kadrosunda  önemli oyuncuları barındırdığını belirten Kocaman, "Ligdeki takımlardan hiçbir  oyuncuya özel önlem alarak oynamadık. Beşiktaş maçında da öyle olacak. Beşiktaşlı  hiçbir futbolcuya özel önlem almayacağız. Şampiyonluğa oynayan takımlarda her  futbolcunun oyuna bir şekilde etki etme şansı var. Takım savunmasını bütün bir  şekilde yapmalıyız. Onları da bütün düşünüp, 'neler yapabiliriz' onu düşünmemiz  gerekiyor" diye konuştu.
 
Kocaman, oynadıkları 16 maçın değerlendirmesini yaparak, şöyle devam  etti: "Beşiktaş maçı öncesi 26 puanımız var. Teknik heyet olarak biz,  çalıştığımız oyuncu grubu ve yönetim kurulu vahim bir hata yapmazsa, ikinci  yarıda da bu puanları yakalayabiliriz. Konyaspor tarihi için bu sezon 50 puan  barajını aşmak önemli aşamalardan biri olacak. İlerleyen zamanlarda da ne  hedefler konulabilir onları düşüneceğiz."

"Takımda küçük dokunuşlar yapacağız"
 
Kocaman, sezon başında takımda istemediği bir sirkülasyon olduğunu  dile getirdi.
 
Sirkülasyon nedeniyle belli süre birbiriyle uyumlu oyuncu arayışı  içinde olduklarını aktaran Kocaman, "Bu sürede fazla puan kayıplarımız oldu.  Henüz hangi oyuncu hangisiyle uyumlu tam oturtamadık. Devre arasındaki transfer  döneminde de sirkülasyon olmadan küçük küçük dokunuşlar yapacağız. Ne kadar  olacak, onu biraz da zaman içinde yaşayacağız" ifadelerini kullandı.
 
Torku Konyaspor'un oynadığı oyun ve topladığı puanlar nedeniyle saygı  duyulan bir takım olduğunun belirtilmesi üzerine Kocaman, "Bu duruma sevindiğimi söyleyebilirim. Eğer böyle düşünülüyorsa, çok mutlu olurum. Bu benim için en önemli konulardan biri" şeklinde konuştu.