Ali Koç'un çağrısı sonrası Fenerbahçe taraftarı soluğu orada aldı

Fenerbahçe'nin sosyal medyadan yaptığı çağrının ardından Sabiha Gökçen Havalimanı'na akın eden taraftarlar "Fener'le kimse başa çıkamaz" tezahüratı yaptı. Kaynak: Fenerbahçeli taraftarlar Sabiha Gökçen Havalimanı'na akın etti

Süper Lig'in 9. haftasında zirveyi yakından ilgilendiren maçta Trabzonspor, sahasında Fenerbahçe'yi 3-1 mağlup ederek liderlik koltuğunu rakibinden devraldı. Fenerbahçe, 1 kırmızı kart ve 1 penaltının olduğu maçın hakemi Ali Şansalan'a tepki gösterdi. 

Fenerbahçe Başkan Vekili Erol Bilecik, "Hakeme bakıldığı zaman sadece sahada oynayan futbolcuların emekleri katletilmedi, bütün camianın, teknik kadronun, yönetim kurulunun emekleri katledildi. Esefle kınıyoruz" ifadelerini kullandı.

ALİ KOÇ SOSYAL MEDYADAN ÇAĞRI YAPTI

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç ise Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ve Merkez Hakem Kurulu'na tepki göstererek, "Camiama sesleniyorum; ne gücünüz, ne gücümüz varsa, omuz omuza vereceğiz ve bu düzeni en kısa sürede yıkmak için elimizden geleni yapacağız. Yürüyüşse, yürüyüş, sosyal medyada ise sosyal medya, federasyon gitmekse federasyona gitmek. Artık, harekete geçme, ayaklanma zamanı arkadaşlar" dedi.

Bu açıklamaların ardından Fenerbahçe'nin resmi sosyal medya hesabından taraftarlara çağrı yapıldı. Yapılan paylaşımda "Bu gece hakem eliyle yapılan haksızlıklara tepki olarak Fenerbahçemizi karşılamaya gidecek Büyük Taraftarımızın dikkatine; Takımımız 00.15’te Sabiha Gökçen Havaalanı’nda olacaktır." ifadeleri kullanıldı.

ALİ KOÇ TARAFTARA SESLENDİ

Fenerbahçe futbol takımını taşıyan uçağın havalimanına inmesiyle birlikte taraftarın heyecanı artarken Başkan Ali Koç yaptığı çağrı sonrası havalimanında toplanan kalabalığa seslendi ve taraftarın kendilerini hafta içinde de takip etmelerini ve bazı çağrılar yapacaklarını söyledi.

 Bu çağrının ardından Fenerbahçeli taraftarlar Sabiha Gökçen Havalimanı'na akın etti. Taraftarlar "Fener'le kimse başa çıkamaz" tezahüratı yaptı.