Beşiktaş'ta deprem! Aboubakar yine mi gidiyor ?

Beşiktaş'ta deprem! Aboubakar yine mi gidiyor ?
Güncelleme:

Beşiktaş'ın da taraftarın da gol makinesi Aboubakar için flaş bir iddia ortaya atıldı... Aboubakar'ın bir kez daha Beşiktaş'a veda etmesi an meselesi...

Suudi Arabistan kulübü Al-Ittihad, Karim Benzema’nın yanında Aboubakar’ı düşünüyor. Ligde üst sıralar için bu hamleyi yapmak isteyen Al-Ittihad yetkilileri Aboubakar'ın menajeriyle doğrudan iletişime geçti.

Sözleşmesinde yer alan 6.5 milyon euro'luk serbest kalma maddesini ödemeye hazır olduğu ifade edilen Al-Ittihad'ın Aboubakar ile de anlaşma aşamasına geldiği iddia edildi. Suudi Arabistan'ı tanımasından dolayı bu hamleyi yapmak isteyen Al-Ittihad yetkilileri, kısa süre içinde resmi imzaları attırmak istiyor.

Beşiktaş'tan Burak Yılmaz'ın Aboubakar iddiasına yalanlama

Beşiktaş'ta görevinden istifa eden Burak Yılmaz, Aboubakar için "Araştırınca öğrendim ki bizim Kamerunlu golcümüz 4 ay sonraki alacağının ödenmesi için ısrar ediyormuş. Ödeme yapılmayınca ağrılarının da devam ettiğini söylediler." ifadelerini kullandı.

Bunun üzerine Beşiktaş, Yılmaz'ın Aboubakar hakkındaki iddialarını yalanladı.

Siyah-beyazlı ekipten konuyla ilgili yapılan açıklamada, şu ifadeler kullanıldı:

"Futbolcumuz Vincent Aboubakar ile ilgili olarak bugün basında yer alan iddia nedeniyle açıklama yapma gereği doğmuştur. Aboubakar'ın ileri vadeli ödemelerini talep edip, bu talebinin karşılanmamasından dolayı formasını giyemediği yönündeki iddialar gerçekleri yansıtmamaktadır. Aboubakar’ın Futbol A Takımımızın oynadığı son 4 karşılaşmada forma giyememesinin tek nedeni sakatlığıdır. Kulübümüzdeki tüm sporcuların, teknik kadroların ve personelin hakediş ödemeleri, zamanında ve düzenli olarak yapılmaktadır. Bununla birlikte oyuncularımızın, teknik kadroların ve personelin ihtiyaçları olması halinde Kulübümüzün imkanları dahilinde avans ödemesi de yapılmaktadır. Aboubakar'ın da bu doğrultudaki talebi üzerine yakın tarihteki oluşacak hakedişlerine mahsuben bir kereye mahsus olmak üzere aylar öncesinden kendisine ödeme yapılmıştır. Bu husus yakın zamanın da değil, aylar öncesinin konusudur. Futbolcunun acil oluşan ihtiyacını karşılamak için kulüpten alacağına mahsuben, oyuncunun huzuru da dikkate alınarak ödeme yapılmıştır. Kaldı ki bu miktar, çok da yüksek olmayan bir meblağdır. 

Sağlık Kurulu Koordinatörümüz Tekin Kerem Ülkü’nün Vincent Aboubakar'ın sağlık durumu ile ilgili açıklaması ise şu şekildedir: “Futbol A Takımımızın, Bodo/Glimt ile oynadığı müsabaka öncesinde ısınma esnasında sağ uyluk arkasında ağrı hisseden oyuncumuz Vincent Aboubakar’ın Altunizade Acıbadem Hastanesi'nde yapılan MR görüntülemesinde uyluk arka adalesinde (biseps femoris) gerilme ve kanama tespit edilmiştir. Oyuncumuzun bu yaralanma ile ilgili tedavisi sağlık ekibimizce sürdürülmektedir."