Galatasaray borsaya bildirdi ! Amrabat...

Galatasaray borsaya bildirdi ! Amrabat...

Galatasaray, Faslı futbolcusu Nordin Amrabat'ın İspanya takımlarından Malaga'ya transfer edildiğini borsaya bildirdi.

Galatasaray Kulübü, Faslı oyuncusu Nordin Amrabat'ın İspanya 1. Futbol Ligi (La Liga) ekiplerinden Malaga'ya transferini resmen açıkladı.

Transfer bedeli 3,5 milyon euro

Galatasaray Sportif AŞ'den Borsa İstanbul'a gönderilen ve Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda yer alan açıklamada, "Profesyonel oyuncumuz Nordin Amrabat'ın Malaga Kulübü'ne transferi konusunda anlaşmaya varılmıştır. Buna göre, 30.08.2014 tarihli kiralama sözleşmesinde yazılı olan satın alma opsiyon tutarı 3 milyon 500 bin avro, şirketimize transfer bedeli olarak ödenecektir" ifadeleri kullanıldı.

2 genç futbolcu kiraya verildi

Galatasaray Kulübü, genç futbolcuları Emrecan Coşkun ve Berk İsmail Ünsal'ın kiraya verildiğini duyurdu. Galatasaray Sportif AŞ'den Borsa İstanbul'a gönderilen ve Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda yer alan açıklamada, Emrecan Coşkun'un Alanyaspor'a, Berk İsmail Ünsal'ın ise Giresunspor'a sezon sonuna kadar kiralandığı kaydedildi.

Alanyaspor'a bedelsiz olarak kiraya verilen Emrecan Coşkun'un tüm ücretlerinin bu kulüp tarafından karşılanacağı kaydedilirken, oyuncunun sözleşmesinin de 2016-2017 sezonu sonuna kadar uzatıldığı paylaşıldı. Sarı-kırmızılı futbolcunun 2016-2017 sezonu için 300 bin lira sabit ücret ve 15 bin lira maç başı ödeme alacağı aktarıldı.

Öte yandan, Berk İsmail Ünsal'ın da sezon sonuna kadar bedelsiz olarak Giresunspor'a kiralandığı ve oyuncunun tüm ödemelerinin bu kulüp tarafından gerçekleştirileceği belirtildi.

AA