Gökhan Gönül ve Caner'e özel görev

Gökhan Gönül ve Caner'e özel görev

Şenol Güneş, derbide Gökhan Gönül ve Caner Erkin'e de defanstan top alarak atak başlatmalarını özellikle söylüyor.

 

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, tüm oyuncuların sisteme adapte olması için her antrenmanı taktik ağırlıklı ve yüksek tempoda yaptırıyor.

Rakiplere karşı özel bir oyun kurgusu belirlemeyen tecrübeli hoca, kadroda bulunan bütün oyuncuların, sistem içinde rahatlıkla oynayacağı bir takım yaratmayı hedefliyor. Bu amaçla yapılan idmanlarda belli bir onbir kurmak yerine, hücum ve defans oyuncularını sürekli değiştirerek oynatıyor.

Orta saha ve hücumda oynayan Atiba, Oğuzhan,Tolgay,Gökhan İnler, Talisca,Quaresma, Aras, Kerim Frei Olcay, Cenk Tosun,Ömer ve Aboubakar'dan idman içinde farklı kadrolar kuran Şenol Güneş hızlı ve bol paslaşmalı hücum organizasyonunu yerleşik hale getirmenin çabası içinde.Aynı organizasyonu ısrarla ve sabırla tekrar ettirerek oyunculara ezberletmeye çalışan tecrübeli teknik adam böylelikle içerde, dışarıda, kupada ve Avrupa'da topun ve oyunun kontrolünü elinde tutan ve hep aynı cesur oyunu oynayan bir takımı yaratmaya özen gösteriyor.

GÖKHAN GÖNÜL VE CANER'E ÖZEL GÖREV

Kurt hocanın ısrarla yapılmasını istediği bir başka şey ise defans oyuncularının ayakla oyun kurması.Tosic ve Marcelo'dan aldıkları topları hemen Atiba veya O'nun yanında oynayan partnerine atmalarını isteyen Güneş, Gökhan Gönül ve Caner Erkin'e de defanstan top alarak atak başlatmalarını özellikle söylüyor.

Antrenmanları sık sık durdurarak hararetli bir şekilde oyuncuları uyaran ve gerekirse duracakları yeri,yapmaları gereken hareketleri dahi gösteren Şenol Güneş hangi kadroyu kurarsa kursun zorlanmadan oynayacak bir takım yaratmak için tüm gücüyle çalışıyor ve çalıştırıyor.