Sercan Kaya Adana Demirspor'da

Sercan Kaya Adana Demirspor'da

PTT 1. Lig ekibi Adana Demirspor, Çaykur Rizespor'dan sağ kanat oyuncusu Sercan Kaya'yı kadrosuna kattı.

Sercan Kaya, Aytaç Durak Tesisleri'nde, kulüp başkanı Sedat Sözlü ve  yöneticilerinde de katıldığı törende, kendisini 1 yıllığına mavi-lacivertli  renklere bağlayan sözleşmeyi imzaladı.

İmza töreninin ardından açıklamada bulunan Sercan, Adana Demirspor'un  kendisini transfer etmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
 
Çaykur Rizespor'da sözleşmesinin bittikten sonra Adana Demirspor'un  kendisiyle temasa geçtiğini aktaran Sercan, sözlerini şöyle sürdürdü:
 
"Anlaşırken maddi ve manevi olarak sıkıntı yaşamadık. Çok büyük bir  camiaya geldiğimi düşünüyorum. Taraftarıyla, takımıyla büyük bir camia. İnşallah  iyi bir şampiyonluk yoluna çıkmış oluruz. Ben de bu yolda elimden geleni yapmak  için buradayım. İnşallah Adana Demirspor'u hak ettiği yere çıkartırız. 5 senedir  Süper Lig'deyim, camia, taraftar, atmosfer olarak fazlasıyla hak ettiğini  düşünüyorum. Bunları düşündüğüm için Adana Demirspor'a geldim. Hocamızla, takımımızla, yönetimimizle ve taraftarımızla bir bütün olup inşallah sezon sonu  şampiyon olarak Süper Lig'e çıkarız."
 
"İstesem Adanaspor'a imza atardım"

Sercan, sakatlığı bulunup bulunmadığına ve Adana Demirspor'a transfer  olmadan önce Adanaspor ile görüşüp görüşmediğine yönelik bir soruya, şöyle cevap  verdi:
 
"Geçen sene 27 maç oynadım, önceki 2 sene yirmi dörder maça çıktım.  Sakat olan oyuncu bu maçları oynayamaz. Adanaspor konusuna gelince, şu an  buradayım ve bunları konuşmak lazım. Transfer süreci benim için noktalandı.  Transfer döneminde herkes herkesle görüşebiliyor. İsteseydim oraya da imza  atabilirdim. Süper Lig'den herhangi bir kulübe de imza atabilirdim. Benim  tercihim Adana Demirspor oldu."
 
Sözlü: "Sercan gücümüze güç katacak"
Kulüp başkanı Sedat Sözlü de Sercan Kaya'nın, Adana Demirspor'u Süper  Lig takımlarına tercih ettiğini dile getirdi.
 
Sercan'ın, Türkiye'de önemli kulüplerde forma giydiğini anlatan Sözlü,  şunları kaydetti:
 
"Burayı istemesi çok önemliydi. Adana Demirspor'u ve bu camianın  içinde olmayı çok istedi. Bu bizi ziyadesiyle mutlu etti. Sercan, geçen yıl  Çaykur Rizespor'da 27 maç oynadı, bu sene de 34 maç oynayıp gücümüze güç katacak.  Camiamızın nasıl şampiyon olması gerektiğini çok iyi biliyoruz. Dikkatli  davranıyoruz, yerinde ve nokta transferler yapıyoruz. Sercan doğru tercih, camiamıza hayırlı olsun."
 
Sözlü, geçen sene transfer edilen Tiago Bezerra'nın ücretinde indirim  istediklerini ancak menajeri ve kendisiyle anlaşamadıklarını, bu nedenle  Brezilyalı futbolcu ile karşılıklı anlaşarak yolları ayırmayı düşündüklerini de  sözlerine ekledi.