Üzülmez sert konuştu !

Üzülmez sert konuştu !

Gençlerbirliği Teknik Direktörü İbrahim Üzülmez, Beşiktaş maçının ardından açıklamalarda bulundu.

Gençlerbirliği Teknik Direktörü İbrahim Üzülmez, deplasmanda 1-0 kaybettikleri Beşiktaş maçının ardından sert açıklamalarda bulundu.

İbrahim Üzülmez'in maç sonu ilk açıklamaları şöyle:

"İyi bir maç oynadık. Beşiktaş da iyi oynadı. Elimizden geleni yaptık. Oyunu 70. dakikalara kadar tutabilseydik farklı bir sonuç da çıkabilirdi. Defansif anlamda takımdan sonuna kadar memnunum ama ofansif anlamda hücuma daha iyi çıkabilsek farklı bir sonuç olabilirdi. Uğur'un bir şutu vardı, o önemliydi. Yapacak bir şey yok. 4 haftadır kazanan bir takım vardı. Bunu sürdüremedik ama iyi mücadele ettik. Beşiktaş'ı tebrik ediyorum. İyi oynadılar kazandılar."

"İnsanlar bu işleri bıraksın"

"Bu arada Beşiktaş eski kaptanı Beşiktaş'a karşı görev yapıyor, Galatasaraylı eski oyuncu hoca olarak Galatasaray'a karşı mücadele ediyor şeklinde suni gündemler yaratılıyor. İnsanlar bu işleri bıraksın. Ben bu takımı bir haftadır bu maça hazırlamaya çalışıyorum. Şimdi de Akhisar maçına hazırlamak için uğraşacağım. Ben oyunculuğumda da şerefimle mücadele ettim, şimdi de şerefimle mücadele ediyorum."

İbrahim Üzülmez'in basın toplantısındaki açıklamaları ise şöyle:

Gençlerbirliği Teknik Direktörü İbrahim Üzülmez, Spor Toto Süper Lig'de Beşiktaş'a 1-0 yenildikleri maçta ofansif anlamda istediklerini sahaya yansıtamadıklarını söyledi.

Karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulunan Üzülmez, maçın zor geçeceğini bildiklerini dile getirerek, "Fenerbahçe'nin puan kaybettiği bir haftada Beşiktaş'ın daha istekli futbol oynayacağını oyuncularıma anlattım. Sahaya baktığımızda son 3-4 haftada bu kadar dirençli bir Beşiktaş yoktu. Bugün daha istekli ve gayretli bir Beşiktaş vardı" dedi.

Futbolcularının karşılaşmada ellerinden geleni yaptığını anlatan İbrahim Üzülmez, şunları kaydetti:

"Buraya gelirken son 4 maçını kazanmış ve son 3 maçında gol yememiş bir Gençlerbirliği vardı. Bugün de kazanabilirdik. Ofansif anlamda biraz daha üretken olabilseydik, hücuma çıkışlarda biraz daha dikkatli olabilseydik daha farklı bir skor ortaya çıkardı. Her şeye rağmen El Kabir'in önemli bir şutu ve Uğur'un direkten dönen şutu var. Direkten dönen top gol olsa farklı bir skor da olabilirdi. Oyuncularımı kutluyorum. Elimizden gelen gayreti her maçta ortaya koyuyoruz. Bugün de aynı düşünceyle sahadaydık."

İbrahim Üzülmez, uzun yıllar formasını giydiği Beşiktaş'a rakip olduğu maçla ilgili art niyetli yorumların yapıldığını dile getirerek, "Bunlar çok çirkin söylemlerdir. Ben hayatım boyuncu görev aldığım camialarda elimden gelen gayreti göstermişimdir. Ben onurumla, şerefimle futbol hayatımı noktaladım. Onurumla, şerefimle bu yeni görevimi yapacağım" diye konuştu.

İbrahim Üzülmez bir soru üzerine, Süper Lig'de Galatasaray ile Trabzonspor arasında oynanan maçın hakemi Deniz Ateş Bitnel'in verdiği kararların Türkiye'de gündemin üst sıralarında yer aldığını anlatarak, "Evet böyle bir olay oldu ama herkesin açıklamalarında sağduyulu olması gerekiyor. Artık hakemlerin de biraz kendilerine çeki düzen vermeleri gerekiyor. Hakemlerin art niyetli olduklarını düşünmüyorum ama özellikle son dönemde çok bariz hatalar yapıldığını, bu hatalara da herkesin dikkat etmesi gerektiğini düşünüyorum. Nihayetinde bizler de mücadele etmeye çalışıyoruz. Kritik hatalarla kimse kaybetmesin" ifadelerini kullandı.