Gökçek’in eski başkan vekili Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi’ni karıştırdı

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisinde gergin geçen Nisan ayı oturumuna ait yeni görüntüler ortaya çıktı. Görevinden istifa ettirilen Ankara Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Melih Gökçek’in döneminde Meclis Grup Başkan Vekili olan Ali İhsan Ölmez, ABB Başkanı Mansur Yavaş’ın kendisine ve ekibine edilen hakaret ve iftiralara cevap vereceği, eski dönemdeki yapılan yolsuzlukları açıkladığı konuşmayı bölmek için sıraları yumrukladı.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın kendisi, resmi çalışanları ve seçilmiş Meclis Üyeleri hakkında atılan iftiralara cevap vereceği Meclis oturumu olaylı geçti. Daha önceki bütçe ve faaliyet görüşmeleri, AK Partili tüm Belediye Başkanlarının konuşma yapması nedeniyle sabahın ilk ışıklarına kadar sürmüş, ABB Başkanı Mansur Yavaş’ın cevaplarının bilinçli şekilde geç saatlere bırakılarak halka ulaşması engellenmek istenmişti.

 MECLİSTE GÖKÇEK ETKİSİ: MASAYI YUMRUKLADI

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisinde gergin geçen Mayıs ayı oturumuna ait yeni görüntüler ortaya çıktı. Eski Başkan Melih Gökçek’in Mecliste Grup Başkan Vekili olan Ali İhsan Ölmez’in, Mansur Yavaş’ın kendisine ve ekibine edilen hakaret ve iftiralara cevap vereceği, eski dönemde yapılan yolsuzlukları açıklayacağı konuşmayı bölmek için sıraları dakikalarca yumrukladığı görüntülendi. Kendi partili arkadaşları tarafından uyarılan Ölmez, uyarıyı yapan AK Partili grup üyelerine de tepki gösterdi.

 Ölmez, Mansur Yavaş’ın konuşma yaptığı sırada Melih Gökçek hakkında yaptığı açıklamalar nedeniyle kürsüye yürümek istedi. Ölmez’e CHP’li ve İYİ Partili Meclis üyeleri tepki gösterince tartışma çıktı.

 YAVAŞ: “HAKARET EDİP CEVABINI DUYMAK İSTEMİYORLAR”

Konuşmasını engellemeye çalışan AK Parti Grup Başkan Vekili Murat Köse, eski Grup Başkan Vekili Ali İhsan Ölmez ve grup üyelerine tepki gösteren ABB Başkanı Mansur Yavaş, “Ben kabile gibi yönetsem burada konuşamazsınız. Sabahlara kadar hakaret edin, iftira atın. Siyasi ahlaka yakışmayan, dedikodu üreten, ‘duyduk’, ‘tahmin ediyoruz’, biliyoruz’ kelimeleriyle başlayan iftira dolu cümleler kurun. Fitne peşine düşün, hakaretler edin. Bunu yapanlar küçük bir siyasetin küçük bir versiyonu olmaktan asla öteye geçemeyeceklerdir. Sevgili Ankaralılar, bunlar konuşuyorlar, hakaret ediyorlar ama ben cevap vereceğim zaman duymak istemiyorlar. Ankara halkı duysun ve kararını versin” dedi.