Maltepe Belediyesi'nden 65 yaş üstü vatandaşlar için büyük hizmet

Koronavirüs salgını nedeniyle 65 yaş ve üstü vatandaşlarımıza getirilen sokağa çıkma sınırlandırması sonrasında Maltepe Belediyesi, Maltepe'de yaşayan 65 yaş üstü ihtiyaç sahibi vatandaşların yardımına koşuyor.

Maltepe Belediyesi'nden 65 yaş üstü vatandaşlar için büyük hizmet
Haber3.com'a Google'da abone olun Google News
A+ A-

Koronavirüs salgını nedeniyle, 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı bulunanlara sokağa çıkma yasağı konulmasının ardından Maltepe Belediyesi, ilçedeki 65 yaş üstü ihtiyaç sahibi vatandaşlara bir öğün olan yemek desteğini, kahvaltı dahil 3 öğüne çıkardı.

Maltepe Belediyesi, koronavirüs salgını nedeniyle 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı bulunanlara sokağa çıkma yasağı konulmasıyla beraber aşevi yardımını arttırdı. 65 yaş üstü ihtiyaç sahibi, yalnız yaşayan ve hasta vatandaşlara günde bir öğün sunulan sıcak yemek desteği, kahvaltı dahil üç öğüne çıkarıldı. Ayrıca Pazar günleri de sıcak yemek dağıtılmasına karar verildi. Sıcak yemek desteğinden faydalanmak isteyen vatandaşlar, 0216 589 94 64’ten başvuru yapabilecek.

Ayrıca alınan önlemler kapsamında ilk etapta Başıbüyük, Fındıklı ve Gülsuyu pazar yerleri denetlenerek hem halka, hem pazar esnafına maske, eldiven ve mendil dağıtıldı.

Haber3.com'a Google'da abone olun Google News