Tedbirler kapsamında otobüse binemeyen 70 yaşındaki kadın çareyi buldu!

Ukrayna’da korona önlemleri kapsamında ara verilen toplu taşıma 22 Mayıs itibari ile kısıtlama kuralları ile yeniden başladı. Çernovtsi kentinde yaşlı bir kadın, kısıtlamalar nedeniyle toplu taşımaya binemeyince çareyi troleybüsün arkasına tutunmakta buldu.

Tedbirler kapsamında otobüse binemeyen 70 yaşındaki kadın çareyi buldu!
Haber3.com'a Google'da abone olun Google News
A+ A-

Ukrayna’nın Çernovtsi kentinde 70'li yaşlarında yaşlı bir kadın, korona virüs (Covid-19) kısıtlamaları nedeniyle toplu taşımayı kullanamayınca çareyi troleybüsün arkasına tutunmakta buldu. Sosyal medyada paylaşılan görüntüde, yaşlı bir kadının, troleybüsün arkasındaki merdivenlere tutunarak yolculuk ettiği görülüyor. Durumu fark eden troleybüs sürücüsünün ise bir sonraki durakta kadını araçtan indirdiği belirtildi.

ÜLKEDE TOPLU TAŞIMA SEFERLERİ 22 MAYIS'TA BAŞLADI

Ukrayna genelinde 22 Mayıs’tan itibaren toplu taşıma seferleri yeniden başlatılırken, Çernovtsi kentinde ise belediye, vaka sayısındaki artış nedeniyle kısıtlamaları sürdürme kararı aldı. Kentte yalnızca bazı görevliler, özel izin kartıyla toplu taşıma araçlarını kullanabiliyor. Çernovtsi’de bugüne kadar 3 bin 377 korona virüs vakası kaydedilirken, salgın nedeniyle 144 can kaybı yaşandı.

UKRAYNA’DA SON DURUM

Ukrayna'da tespit edilen korona virüs (Covid-19) vaka sayısı 24 bin 12'ye yükselirken, 1 Haziran itibarıyla 718 kişi virüs nedeniyle hayatını kaybetti. Şu ana kadar 9 bin 690 hastanın iyileştiği açıklandı. Ukrayna'da 12 Mart'ta başlayan karantina uygulaması 22 Haziran'a kadar uzatılmıştı. Ülkede korona virüs salgını kısıtlamalarının hafifletilmesi uygulamasında bugünden itibaren üçüncü aşamaya geçildi. 

Haber3.com'a Google'da abone olun Google News