Toplu taciz davasında iğrenç detaylar

Almanya'nın Köln kentinde yaşanan toplu taciz skandalında 2 sanık hakim karşısına çıktı.

Toplu taciz davasında iğrenç detaylar
A+ A-

Almanya'da büyük yankılara yol açan Köln'deyılbaşı gecesi yaşanan toplu taciz ve cinsel saldırıya karışan iki sanık dün ilk kez hakim karşısına çıktı. Köln'deki davada Iraklı ve Cezayirli iki sanık, cinsel saldırıyla suçlanıyor. Sanıklardan biri kendisine yönelik tüm suçlamaları reddederken, diğeri susma hakkını kullandı.

TEHDİT, TACİZ VE SOYGUNLA SUÇLANIYORLAR

Hürriyet'ten Ali Varlı'nın haberine göre, Köln Yerel Mahkeme'sinde başlayan davada hazırlanan iddianamede sanık Hüseyin A., bir kadını öpmeye çalışmak ve kadının yüzünü ve boynunu yalamakla suçlanıyor. Hasan T. ise kadınların yanındaki kişiyi ölümle tehdit etmek, kadınlara tacizde bulunmak ve soyguna kalkışmakla suçlanıyor. İddianamede, sanıkların yılbaşı gecesi kadınlarla zorla fotoğraf çekip, bunu telefonlarında bulundurdukları için polislerce kolayca tespit edildiği belirtildi. Sanık Hasan T., kaldığı mülteci yurdunda yakalanmıştı. Hüseyin A. ise polise teslim olmuştu.

Tanık olarak dinlenen 27 ve 20 yaşlarındaki iki mağdur kadın, sanıkları teşhis etti.

"ARKAMDAN BANA DOKUNDU, CİNSEL İLİŞKİ İSTEYİP İSTEMEDİĞİMİ SORDU"

Tacize uğrayan 27 yaşındaki kadın, başından geçenleri şöyle anlattı:

"Tren istasyonun önündeydik. Bunlardan biri bizimle fotoğraf çekmek için konuştu. O sırada erkek arkadaşım fotoğraf çekiyordu. Daha sonra başkaları da geldi. Kısa sürede birçok kişi geldi. Üzerimize çullandılar. Birisi bana arkamdan dokundu. Cinsel ilişki isteyip istemediğimi sordu. Yüzüğümü gösterdim. Birisi benim kız arkadaşımı sıkıştırdı. Onu kurtarmaya çalıştım."

"YANAĞIMDAN BOYNUMA KADAR"

Sanık Hasan T.'yi işaret edip, "İlk bu geldi yanımıza. Kalçama ve cinsel organıma dokundu" dedi. Tanık genç kadın, sanık Hüseyin A.'yı göstererek, "Kız arkadaşımı öptü ve kız arkadaşımın yüzünü yaladı" diye konuştu. 20 yaşındaki başka bir kurban da dinlendi. Genç kız, Hüseyin A.'yı gösterip, "Yanağımdan boynuma kadar yaladı" dedi.

Duruşma ertelendi.