Facebook'ta paylaştığı bu ''satılık'' ilanı fotoğrafı yüzünden tutuklandı

Facebook'ta paylaştığı bu ''satılık'' ilanı fotoğrafı yüzünden tutuklandı

ABD'de bir kişi Facebook üzerinden verdiği bir satış ilanındaki ürün fotoğraf karesinde evindeki uyuşturucu görününce yakayı ele verdi.

ABD'nin Missouri eyaletinde yaşayan James Kertz, 28 Eylül'de Facebook üzerinden bir katalitik konvertör satmak için ilan vermişti.

Otomobil ve motorların egzozlarındaki çevreye zararlı maddelerin daha temiz şekilde havaya karışmasını sağlayan ürünün fotoğrafındaki bir detaysa 38 yaşındaki adamın başını derde soktu.

Kertz'in paylaştığı ürün fotoğrafında arka planda yer alan masanın üstünde şeffaf bir paketin içinde metamfetamin ve şırınga görünüyordu.

Independent Türkçe'nin aktardığına göre, bir kişinin fotoğraftaki detayı fark edip polise ihbarda bulunmasıyla harekete geçen ekipler 29 Eylül'de Kertz'in evine gitti.

Stone County Şerifi Doug Rader, Facebook üzerinden yaptığı açıklamada "Ne kadar şaşırdığını tahmin edebilirsiniz! Evinde 48 gram metamfetamin ve ruhsatsız tabanca bulduk" dedi.

Kertz çarşamba günü tutuklanırken, ilan da sosyal medya sitesinden kaldırıldı.

Ayrıca şerif, şakayla karışık bir uyarıda bulunarak "Dikkat edin, eğer sosyal medyada ürün satacaksanız, arka planda uyuşturucularınız bulunmasın" dedi.