İngiltere'de Moderna'nın dağıtımı başladı

İngiltere Sağlık Bakanı Hancock, Galler'de Moderna aşısının dağıtımının başladığını "Nerede yaşarsanız yaşayın, arayın ve iğneyi alın" sözleriyle duyurdu.

İngiltere Sağlık Bakanı Matt Hancock, Moderna aşılarının dağıtımının Galler'de başladığını açıkladı. Hancock, "Bugün Moderna aşısının piyasaya sürülmesine başlayabildiğimiz için çok mutluyum. Nerede yaşarsanız yaşayın, arayın ve iğneyi alın" ifadelerini kullandı. 

31.6 MİLYON KİŞİNİN BİRİNCİ DOZ AŞISI TAMAM

İngiltere'de bugüne kadar 31.6 milyon kişiye birinci doz koronavirüs aşıları yapıldı. Onaylanan 5.5 milyon aşıyla birlikte, nüfusun yarısının aşılama işleminin tamamlanması bekleniyor. 

J&J AŞISI SON ONAYI DA ALDI

Öte yandan, Güney Kore Gıda ve İlaç Güvenliği Bakanlığı, ülkedeki aşılama kampanyasında kullanılmak üzere Johnson & Johnson’ın koronavirüs aşısının kullanımına son onayı verdi. J&J aşısı, her ikisi de iki doz gerektiren AstraZeneca ve Pfizer ile BioNTech'in ardından Güney Kore'de izin verilen üçüncü koronavirüs aşısı.

Dünya çapında aşılamada en çok ilerleme kaydeden ülkeler ise sırasıyla İsrail, BAE, Şili, İngiltere, ABD, Bahreyn, Sırbistan ve Macaristan.