Galatasaray - Fenerbahçe: 0-0
İstifası istenen başkanlar hakkında AK Parti'den açıklama
Erdoğan: ''Bir gece ansızın vurabiliriz...''

Iraklı Bakan'dan çılgın iddia: İlk havalimanını uzaylılar yaptı

Irak Ulaştırma Bakanı Fincan, tarihteki ilk havalimanının uzaylılar tarafından inşa edilidiğini iddia etti.

Iraklı Bakan'dan çılgın iddia: İlk havalimanını uzaylılar yaptı
A+ A-

Irak Ulaştırma Bakanı Kazım Fincan, dün yaptığı açıklamalarla kendisini dinleyen gazetecileri şaşkına çevirdi. Fincan'a göre, tarihteki ilk havaalanı 7000 yıl önce, Ortadoğu'da 'antik uzaylılar' tarafından inşa edildi ve gezegenlerarası misyonlar için kullanıldı. Zi Kar kentindeki havalimanı inşaatında konuşan Fincan, sözlerine "Gezegen üzerindeki ilk havaalanı buraya kurulmuştu. Milattan 5000 yıl önce inşa edilmişti." diye başladı.

DİNLEYENLER ŞAŞKINA DÖNDÜ

7000 yıl önce yapıldığını iddia ettiği havalimanı için Zi Kar'ın seçilmesini hava koşullarının uygunluğuna bağlayan Fincan, "Sümerliler bu topraklara yerleştiklerinde bunun farkındaydılar ve diğer gezegenlere seyahatleri için özellikle tercih ettiler." ifadelerini kullandı.

Kendisini dinleyenleri şaşkına çeviren Fincan sözlerini şöyle sürdürdü: "Bundan şüphe duyan herkesi büyük Sümer tarihçisi Zecharia Sitchin'in ya da gezegendeki ilk havaalanının buraya, Nasıriye'ye inşa edildiğini anlatan 'History Begins at Sumer' başta olmak üzere Samuel Kramer'in kitaplarını okumaya davet ediyorum."