Suudi Arabistan'dan skandal Türkiye açıklaması

Libya tezkeresinin Meclis'ten geçmesinin ardından Suudi Arabistan kınama mesajı yayınladı. Açıklamada, ''Bu karar bir Arap ülkesinin iç işlerine karışmak anlamına geliyor ve uluslararası prensipleri ve anlaşmalara karşı geliyor'' denildi.

Suudi Arabistan'dan skandal Türkiye açıklaması
Haber3.com'a Google'da abone olun Google News
A+ A-

Yaklaşık bir yıl önce İstanbul'daki Başkonsolosluk binasında muhalif gazeteci Cemal Kaşıkçı'yı öldüren ve kısa bir süre içinde örtbas eden Suudi Arabistan, Dışişleri Bakanlığı aracılığıyla bir açıklama yayınladı.

Suudi Arabistan Dışişleri Bakanlığı'nın yaptığı ve resmi haber ajansı SPA'da da yayınlanan açıklamada, TBMM'den geçen Libya tezkeresi hakkında ifadeler yer aldı.

"İÇ İŞLERİNE KARIŞMAK ANLAMINA GELİYOR"
Açıklamada, "Suudi Arabistan, son dönemde Türkiye'nin Libya'daki hamlelerini kınıyor ve Libya tezkeresinin Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nin kararını ihlal ediyor. Krallık, Türkiye'nin bu hamlesinin Libya'nın güvenliğini ve istikrarını tehdit ettiğini tasdik ederken aynı zamanda Arap ve bölgesel güvenliğe de tehdit oluşturuyor. Bu karar bir Arap ülkesinin iç işlerine karışmak anlamına geliyor ve uluslararası prensipleri ve anlaşmalara karşı geliyor" ifadesi kullanıldı.

Haber3.com'a Google'da abone olun Google News