Bakan açıkladı: Köprü'den çift yönlü ücret mi alınacak?
Suudi sözde din adamı: ''Tecavüzün sorumlusu kadınlardır''
AK Parti'de sıra Bakanlara mı geliyor ?

Türk asıllı IŞİD'ci öldürüldü

Hollanda'dan IŞİD'e katılan Türk asıllı terörist İsrafil Yılmaz'ın öldürüldüğü iddia edildi.

Türk asıllı IŞİD'ci öldürüldü
A+ A-

Hollanda'dan IŞİD'e katılan Türk asıllı terörist İsrafil Yılmaz'ın, IŞİD'in kalbi Rakka'ya düzenlenen hava bombardımanında öldürüldüğü öne sürüldü.

Sosyal medyada yaptığı paylaşımlarla tanınan Türk asıllı IŞİD'li terörist İsrafil Yılmaz'ın Rakka'ya yapılan hava saldırısı sonucunda öldürüldüğü iddia edildi.

57e0ef8cc03c161784d0d774.jpg

Hollanda ordusunda iki yıl görev yaptıktan sonra IŞİD’e katılmaya karar veren Yılmaz, hazırladığı internet sitesi üzerinden, IŞİD topraklarında gündelik yaşamın nasıl olduğuna dair yazılar ve görseller yayımlıyordu. Sosyal medyada yavru kedi ve bebekle çekilmiş fotoğraflarını yayımlayan Yılmaz'ın bu paylaşımlardan sonra çok sayıda evlilik teklifi aldığı iddia edilmişti.

57e0e647c03c161784d0d6d3.jpg

Gerçek adı Salih Yahya Gazli Yılmaz olan IŞİD militanı, 1987 yılında Brunei'de doğduktan sonra Hollanda'da büyümüş. 2013 yılında IŞİD'e katılana kadar Hollanda Kraliyet Ordusu'nda görev yapan Yılmaz, daha önce Instagram, Ask.fm,Twitter gibi sosyal medya kanalları da kullanmış.

Hollanda basınının yoğun ilgi gösterdiği Yılmaz, Rakka’da iki kez evlenmiş, bu evliliklerin birisinden bir erkek çocuk sahibi olmuştu. Askeri deneyimi nedeniyle terör örgütünün önem verdiği militanlar arasına giren Yılmaz, IŞİD’in özel operasyon birimine katılmıştı.