Rusya katliam yaptı !

Rus ordusuna ait 3 savaş uçağı İdlib kent merkezinde hava saldırısı düzenledi.

Rusya katliam yaptı !
A+ A-

İdlib'deki Sivil Savunma yetkililerinden Abdurrezak Cubeyro, AA  muhabirine yaptığı açıklamada, Rus ordusuna ait savaş uçaklarının, ülkenin  kuzeybatısındaki muhaliflerin denetiminde bulunan İdlib'de El-Vatani ve İbn Sina  hastanelerinin yanı sıra Erar Camisi ve Kusur ile Suvre semtlerini de  bombaladığını belirtti.
 
Rusların kentte düzenlediği 17 hava saldırısında aralarında kadın ve  çocukların da yer aldığı 23 kişinin yaşamını yitirdiğini, 35 kişinin de  yaralandığını kaydeden Cubeyro, sivil savunma ekiplerinin olayda yıkılan evlerin  enkazında ölü ve yaralılara ulaşmaya çalıştığını söyledi.
 
Rusların kentte düzenlediği saldırılarda El-Vatani ve İbn Sina  hastanelerinin büyük hasara uğradığı ve söz konusu hastanelerin artık hizmet  vermez hale geldiğini vurgulayan Cubeyro, Rusların saldırılarılarında  yaralananların kentteki sahra hastanelerinde tedavi altına alındığını aktardı.
 
Dinledikleri telsizlerden saldırıların Rus uçaklarınca  gerçekleştirildiğini anladıklarının altını çizen Cubeyro, ölü sayısının  yükselmesinden endişe edildiğini kaydetti.
 
Rus ve rejime ait savaş uçakları, 30 Ekim 2015'ten bu yana İdlib  vilayetinde yönetim karşıtlarının kontrolündeki bölgelere yönelik saldırılar  düzenliyor. Ruslar ılımlı muhaliflerin kontrolündeki kentte özellikle sivil  yerleşim yerlerini bombalıyor.