Trump: ''Görünen o ki bağışıklığım var''

Sağlık durumuna ilişkin Fox News kanalı üzerinden bilgi veren ABD Başkanı Donald Trump, artık koronavirüs taşımadığını söyleyerek virüse karşı bağışıklığı olduğunu iddia etti.

Trump: ''Görünen o ki bağışıklığım var''
A+ A-

Koronavirüsü atlattığını duyuran ABD Başkanı Donald Trump, "Görünen o ki bağışıklığım var" dedi.

Trump, şu ifadeleri kullandı:

"En iyi testlerden geçtim, en iyi standartlardaki testlerden geçtim ve harika durumdayım. Görünen o ki bağışıklığım var. Dışarı çıkabilirim. Görünen o ki bağışıklığım var, bilmiyorum, belki uzun zaman ya da kısa zaman için, belki ömür boyu geçerlidir, kimse kesin olarak bilmiyor. Ama benim bağışıklığım var."
"Çok iyi hissettiğini" söyleyen Trump, şöyle devam etti:

"O kadar iyi hissediyorum ki, bilirsiniz, 'bağışıklık' kelimesinin bir anlamı var. Gerçekten koruyucu bir parıltıya sahip olmanın bir anlamı var. Bence buna sahip olmak oldukça önemli."

1 Ekim Perşembe'yi 2 Ekim Cuma'ya bağlayan gece Kovid-19'a yakalandığını duyuran Trump, cuma günü kaldırıldığı Walter Reed Askeri Hastanesinde 3 gece kaldıktan sonra pazartesi taburcu edilmişti.

Tedavisine Beyaz Saray'daki konutunda devam edilen Trump'ın doktoru Sean Conley, son açıklamasında, "Cumartesi günü, Başkan'a Kovid-19 tanısı konulalı 10 gün olacak. Sağlık ekibinin uyguladığı ileri seviyeli tanıların ilerlemesine baktığım zaman, cumartesi günü Başkan'ın güvenli bir biçimde kamusal işlerine dönmesini bekliyorum" ifadesini kullanmıştı.