Türkiye'nin ''çakma'' müttefikinden PKK'ya büyük hizmet!

Türkiye'nin ''çakma'' müttefikinden PKK'ya büyük hizmet!
Güncelleme:

Eli kanlı bölücü terör örgütü PKK/YPG, Tel Rıfat ve Münbiç'e düzenlenecek harekat korkusuyla, ABD'nin sözde DEAŞ ile mücadele bahanesiyle verdiği zırhlı araçlarla Münbiç'e terörist ve ağır silah yığınağı yapıyor.

Son günlerde PKK/YPG Münbiç'e terörist ve ağır silah yığınağı yapıyor. Bunu yaparken de ABD'nin PKK/YPG terör örgütüne sözde DEAŞ ile mücadele bahanesiyle verdiği zırhlı araçlar ve ağır silahlar kullanılıyor.

Münbiç bölgesine Rakka tarafından gönderilen çok sayıda ağır silah, Doçka, uçaksavar ve silah yüklü araçlar ve çok sayıda terörist, Münbiç bölgesine götürülürken görüntülendi.

Son 3 günde 1500 PKK/YPG'li teröristin Rakka ve Deyrizor'daki örgüt kamplarından Münbiç bölgesine getirildiği bilgisi bulunuyor. 

Yerel kaynaklara göre, teröristlerin bölgeye yığınağı devam ediyor. Tapka-Münbiç yolunda bölgedeki siviller tarafından cep telefonu kamerası ile çekilen görüntüler arasında teröristlerin ABD'nin verdiği zırhlı araçların da aralarında bulunduğu çok sayıda araç eşliğinde üzerinde teröristlerin ve ağır silahların bulunduğu araçlarla Münbiç bölgesine giriş yaptığı görülüyor.

Son bir ayda bölgede 200'e yakın terörist etkisiz hale getirildi

ABD bu zırhlı araçları terör örgütü PKK/YPG'ye DEAŞ ile mücadele etsin diye hibe etmişti. Ancak ABD'nin verdiği bu zırhlı araçlar ve ağır silahlar Türk Silahlı Kuvvetleri'ne karşı kullanılması amacıyla Münbiç bölgesine götürülüyor. Özellikle son bir ay içerisinde Tel Rıfat ve Münbiç hattında Türk Silahlı Kuvvetleri'nin operasyonları ile 200'e yakın PKK/YPG'li terörist etkisiz hale getirildi.

ABD'nin verdiği ağır silahlar da son zamanlarda başta ısı güdümlü füzeler, roketler, havanlar da Türk Silahlı Kuvvetleri'nin güvenli hale getirdiği bölgelerde teröristler tarafından kullanılıyor.

Terör örgütü PKK/YPG sözde kendisini korumak amacıyla ABD'nin verdiği zırhlı araçları ve ABD'nin verdiği ağır silahları Münbiç ve Tel Rıfat bölgesine taşımaya devam ediyor. 

TRT