3. Köprü'den geçiş ücreti ile ilgili son açıklama

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Arslan, 3. Köprü'den geçiş ücretlerinin dolar üzerinden olmayacağını söyledi.

3. Köprü'den geçiş ücreti ile ilgili son açıklama
A+ A-

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Yavuz Sultan Selim köprüsünden geçişlerin dolarla ödenmeyeceğini söyledi.

Bakan Arslan, "Projelerimizde herhangi bir aksama yok. Bütün büyük projelerimizi takvimlerimize uygun, hatta mümkünse daha da erken bitirmenin gayreti içindeyiz. Bu, büyüyen, güçlenen Türkiye'nin 2023 hedeflerine ve sonraki hedeflerine sağlıklı yürümesini getirecek." dedi.

'YAVUZ SULTAN SELİM KÖPRÜSÜ'NDEN GEÇİŞLER DOLARLA OLMAYACAK'

Yavuz Sultan Selim Köprüsü araç geçiş ücretine ilişkin Arslan, "Proje, uluslararasıdır ve bu yüzden ihaleye çıkarken dolar bazlı çıkılmak zorunda. Burada 1 Ocak tarihli dolar kuru esas alınacak ve Türk lirasına çevrilecek. İnsanlarımız buradan dolarla geçmeyecekler, sadece hesaplama dolar bazlı. Şu anda, köprüden otomobiller 9 lira 90 kuruşa, kamyonlar ise 21 lira 29 kuruşa geçebilecek. Bu rakam sene sonuna kadar geçerli olacak."

'HAYDARPAŞA GARI HİZMET VERMEYE DEVAM EDECEK'

Bakanı Ahmet Arslan, Haydarpaşa Garı'nın yüksek hızlı trenlerle birlikte İstanbul'a, İstanbullulara ve ülkeye tren garı olarak hizmet vermeye devam edeceğini söyledi.

'3. HAVALİMANI PLANLADIĞIMIZ VE ÖNGÖRDÜĞÜMÜZ GİBİ GİDİYOR'

Arslan, 15 Temmuz darbe girişimi dahil hiçbir şeyin, İstanbul 3. Havalimanı Projesi'ni etkilemediğini belirterek, "İstanbul 3. Havalimanı ile ilgili herhangi bir finanssıkıntısının olmadığını, olmayacağını, insanlarımız bilsin. 3. Havalimanı planladığımız ve öngördüğümüz gibi gidiyor. İnşallah 2018'in ilk çeyreğinde 90 milyon yolcuya hitap eden ilk etabını açacağız" dedi.

AA