Cumhurbaşkanı ile görüştü; kafe ve restoranların açılma tarihini açıkladı!

Cumhurbaşkanı ile görüştü; kafe ve restoranların açılma tarihini açıkladı!
Güncelleme:

Tüm Restoranlar ve Turizmler Derneği Başkanı Ramazan Bingöl, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşmesinin ardından kafe ve restoranların ne zaman açılacağını açıkladı. Bingöl, Mart ayında lokantaların açılacağını düşündüklerini söyledi.

Tüm Restoranlar ve Turizmler Derneği (TÜRES) Başkanı Ramazan Bingöl ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan arasında bir görüşme gerçekleşti.

Erdoğan ile görüşmesinde kafe-restoranların açılması için değerlendirmelerin devam ettiği sonucunu çıkaran Bingöl; "Mart ayında restoranların açılacağını düşünüyoruz" diyerek önemli bir müjde verdi.

Bingöl; "Biz Türk Standartları Enstitüsü (TSE) ile bir protokol imzaladık. Burada Güvenilir Restoran ve Lokanta belgesi veriyoruz. Bu belgeye sahip işletmeler daha ön daha öncelikli olabilir" diyerek TSE ile güvenilir restoran belgesi alanların öncelik taşıyabileceğine işaret etti.

Son beklentiler Mart ayının ilk haftalarında riski düşük illerde açılmanın başlatılıp, Nisan ayına kadar tüm kafe, restoran ve lokanta yerlerinin açılması yönünde.

Seçiniz...